Ārlietu ministrija atbalsta pētījumus par diasporas zinātnieku piesaisti un remigrantu iespējām Latvijas darba tirgū

03.07.2017. 17:55

3. jūlijā ir parakstīta Ārlietu ministrijas un Latvijas Universitātes  (LU) Vienošanās par atbalstu Diasporas un migrācijas pētījumu centra  (DMPC) pētījumiem 2017. gadā. 

Sadarbībā ar Ārlietu ministriju LU DMPC šogad veiks divus pētījumus: “Diasporas zinātnieku piesaiste un sadarbības veicināšana” un „Latvijas darba tirgus informācijas nodrošinājums diasporai”. Ministrija centra atbalstam ir piešķīrusi finansējumu 16 521,75 EUR.

Ārlietu ministrija cenšas sekmēt aktivitātes, kas ir paredzētas diasporas atbalstam un sadarbības ar diasporu veidošanai, balstītas uz zināšanām par diasporu un tās vajadzībām.

LU DMPC ir izveidots 2014. gadā ar Ārlietu ministrijas atbalstu.

LU DMPC pētījumi ir nozīmīgi gan diasporas politikas veidotājiem un īstenotājiem, gan arī diasporai un Latvijas sabiedrībai kopumā. Pētījumu mērķis ir turpināt diasporas jautājumu izpēti, lai sniegtu intelektuālu atbalstu Ārlietu ministrijai un citām publiskas personas institūcijām un kapitālsabiedrībām Latvijā. Pētījumu rezultāti veicinās Latvijas izcelsmes diasporas zinātnieku apzināšanu, piesaisti Latvijai un sadarbības veidošanu, kā arī tautiešiem ārvalstīs dos ieskatu nodarbinātības situācijā Latvijā. Pētījums par Latvijas darba tirgu  radīs iespēju atbildīgajām institūcijām efektīvāk veicināt remigrantu iekļaušanos Latvijas darba tirgū un sabiedrībā, tādējādi mazinot atkārtotas emigrācijas risku.

Informācija par Diasporas un migrācijas pētījumu centra pētījumiem un projektiem diasporas atbalstam pieejama mājaslapā: http://www.diaspora.lu.lv/ .

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā