Ārlietu ministrija piešķir finansējumu attīstības projektiem ES Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstīs

21.06.2017. 09:44

Izvērtējot attīstības sadarbības granta projektu konkursam iesniegtos pieteikumus, Ārlietu ministrija piešķīrusi finansējumu pieciem projektiem, kuri tiks īstenoti Centrālāzijas valstīs – Kirgizstānā, Tadžikistānā, Uzbekistānā – un Eiropas Savienības Austrumu partnerības valstī Moldovā.

Kopējais konkursā pieejamais finansējums ir 157 000 eiro. Pamatojoties uz Attīstības sadarbības politikas plānu un konkursa nolikumu, no grantu projektu konkursā pieejamās summas nevalstisko organizāciju (NVO) un sociālo partneru projektu īstenošanai ir paredzēti vismaz 50%.

Konkursā augstāko vērtējumu saņēma šādi projekti, kuriem nolemts piešķirt finansējumu aktivitāšu īstenošanai:

1.     SIA “Standartizācijas, akreditācijas un metroloģijas centrs” iesniegtajam projektam “Kvalitātes infrastruktūra Moldovā: Eiropas standarti kā instruments zināšanu un tehnoloģiju pārnesei un MVU konkurētspējas atbalstam ES tirgū”,

2.     biedrības “Latvijas Lauku forums” iesniegtajam projektam “Atbalsts nacionāla līmeņa sadarbības platformas izveidei un pasākumu īstenošanai Moldovas lauku un reģionu izaugsmei”,

3.     Latvijas Lauksaimniecības universitātes iesniegtajam projektam “Latvijas un Vidusāzijas valstu sadarbības attīstība lauksaimniecības izaugsmei Tadžikistānā un Kirgizstānā”,

4.     biedrības “Centrs MARTA” iesniegtajam projektam “Kvalitatīva izglītība un droša vide Centrālāzijas meitenēm”,

5.     biedrības “CLEANTECH LATVIA” iesniegtajam projektam “Latvijas tīro tehnoloģiju klastera CLEANTECH LATVIA atbalsts reģionālo pašvaldību pārvaldes kapacitātes celšanai Uzbekistānas lauku reģionos”.

Konkursā tika pieteikts 21 projekts, un to kopējā summa ir 662 646, 37 eiro. Ārlietu ministrija ir gandarīta par valsts iestāžu, NVO un privātā sektora pārstāvju, kas saskaņā ar Starptautiskās palīdzības likumu varēja piedalīties konkursā, augsto ieinteresētību attīstības sadarbības projektu īstenošanā.

2017. gadā Ārlietu ministrijas divpusējā attīstības sadarbības budžeta ietvaros tiks izsludināts arī līdzfinansējuma konkurss pilsoniskās sabiedrības organizāciju projektiem. Ņemot vērā partnervalstu izteiktās vajadzības un Latvijas ekspertīzi, tiek turpināti arī ilgtermiņa stratēģiskie attīstības sadarbības projekti, kā arī atbalstīti projekti, kuru īstenošanā ir piesaistīts citu donoru līdzfinansējums. Lai veicinātu sabiedrības izpratni un atbalstu attīstības sadarbības mērķiem un politikai, kā arī stiprinātu organizāciju spējas īstenot attīstības sadarbības projektus partnervalstu atbalstam un pārstāvētu Latvijas intereses ES forumos, tāpat 2017. gadā tiek turpināts tiešfinansējums pilsoniskās sabiedrības organizācijām. 

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā