Latvija un Izraēla uzsver aktīva politiskā dialoga nozīmi ciešākas sadarbības veicināšanā

20.06.2017. 17:39

20. jūnijā Rīgā notika Latvijas un Izraēlas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas. Latvijas delegācijas vadītājs Divpusējo attiecību direkcijas vadītājs – vēstnieks Marģers Krams un Izraēlas Ārlietu ministrijas ģenerāldirektora Eiropas lietās vietniece – vēstniece Rodika Radiana-Gordona (Rodica Radian-Gordon) pārrunāja plašu divpusējo attiecību jautājumu loku un starptautiskās aktualitātes. Puses uzsvēra aktīva un regulāra politiskā dialoga nozīmi, lai veicinātu augsta līmeņa amatpersonu vizīšu apmaiņu un ciešāku sadarbību gan ekonomikā, gan citās jomās.

Latvijas puse norādīja, ka vairāku nozaru ministru vizītes uz Izraēlu apliecina Latvijas interesi par sadarbības attīstīšanu tādās jomās kā ekonomika, tūrisms, izglītība un drošība. Izraēlas Kneseta priekšsēdētāja Juli Joela Edelšteina (Yuli-Yoel Edelstein) septembrī plānotā vizīte Latvijā būs nozīmīgs solis parlamentārās sadarbības stiprināšanā. Atzinīgi tika novērtēta līdzšinējā sadarbība kultūras jomā, kas veicina cilvēku savstarpējo kontaktu veidošanos un labāku izpratni vienam par otru.

Konsultāciju laikā tika pārrunātas Eiropas Savienības un Izraēlas attiecības, kā arī aktualitātes Tuvo Austrumu reģionā. Puses apmainījās viedokļiem par Līča valstu krīzi un tās ietekmi uz reģionu, Sīrijas konfliktu un Tuvo Austrumu miera procesa iespējamo virzību.

Vizītes laikā R. Radiana-Gordona tikās arī ar Ārlietu ministrijas valsts sekretāru Andreju Pildegoviču un Saeimas deputātu grupas sadarbībai ar Izraēlas parlamentu vadītāju Borisu Cilēviču.

Iepriekšējās Latvijas un Izraēlas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas notika 2016. gada 29. februārī Jeruzalemē.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā