Ar tenisistes Aļonas Ostapenko sensacionālo uzvaru Latvijas vārds plaši izskan pasaulē

13.06.2017. 08:45

Ārlietu ministrija sadarbībā ar Latvijas vēstniecībām pasaulē un Latvijas Institūtu ir apkopojusi informāciju par Latvijas tenisistes Aļonas Ostapenko sensacionālo triumfu Francijas atklātajā tenisa čempionātā “Roland-Garros”, kas ir izpelnījies ievērojamu pašmāju, kā arī ārvalstu mediju uzmanību. A. Ostapenko uzvara ir veicinājusi Latvijas atpazīstamību pasaulē – ASV, Kanādā, Japānā, Ķīnā, Ukrainā, Krievijā, Ēģiptē, Apvienotajos Arābu Emirātos, Apvienotajā Karalistē, Spānijā, Portugālē, Grieķijā, Itālijā, Francijā, visās Skandināvijas valstīs, Vācijā, Austrijā, Čehijā, Polijā un daudzās citās Eiropas valstīs, kā arī Indijā, Austrālijā un Jaunzēlandē.

Par A. Ostapenko un tostarp arī Latvijas sensacionālo uzvaru veido sižetus, rakstus, radio pārraides un veic ierakstus sociālajos tīklos teju visi pasaules mediji. Piemēram, pēc uzvaras turnīrā par A. Ostapenko panākumiem vēstīja visi lielākie Vācijas mediji. Sižets par pārsteidzošo uzvaru tika parādīts arī Vācijas Pirmā televīzijas kanāla vakara sporta ziņās, kur sportistiem, kas nav no Vācijas un nav futbolisti, iekļūt izdodas reti.

Teju visi lielākie ASV mediji – televīzijas, radio un prese, piemēram, CNN, The New York Times​, Wall Street Journal​, The Washington Post​,  USA Today​, FOX Sports,​ABC, NBC New York, NPR Radio, The Boston Globe, Chicago Tribune, LA Times, Detroit News, NY Daily News, MSN.com, ESPN, ir vēstījuši par A. Ostapenko triumfu Francijas atklātajā tenisa čempionātā.

Arī visi galvenie Beļģijas mediji atspoguļojuši šo notikumu. Tajos konsekventi tiek uzsvērts, ka A. Ostapenko ir divdesmitgadīga latviete, kuras uzvara ir pārsteigums tenisa pasaulē. Arī Polijas medijos tenisistes uzvara French Open tenisa turnīrā atspoguļota ļoti plaši. Vadošā poļu avīzē Rzeczpospolita 12. jūnijā ir plašs raksts ar virsrakstu “Atnācēja no citas pasaules”.​

A. Ostapenko uzvara Francijas atklātajā tenisa čempionātā tika plaši atspoguļota Indijas medijos, tostarp lielākajos laikrakstos un to interneta portālos – Times of India, The Indian Express, The Hindu, Sunday Times of India, The Hindustan Times, India Today, portālā India.com, The New Indian Express.

Ziņas par tenisistes uzvaru French Open tika publiskotas 10 lielākajos un nozīmīgākajos Japānas masu medijos, arī Nacionālās televīzijas NHK, kas ir ietekmīgākais ziņu avots Japānā, mājaslapā, kā arī lielāko Japānas ziņu aģentūru Kyodo News un JiJi Press mājaslapās, no kurienes to tālāk pārpublicēja visi vadošie japāņu masu mediji: Japan Times, Nikkei Shinbun, Ashi Shinbun, Mainichi Shinbun un Sankei News.

Pēdējās dienās “Roland-Garros” oficiālajā YouTube vietnē video ar A. Ostapenko iekļuvis populārāko un skatītāko video sadaļā, sasniedzot 380 896 skatījumu. Citi “Roland-Garros” ievietotie video šajā vietnē, neskaitot iepriekš minēto, kopā sasnieguši 479 276 skatījumu. Tikmēr WTAtennis oficiālajā YouTube vietnē pēdējie augšuplādētie video par A. Ostapenko sasnieguši aptuveni 27 156 skatījumus.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā