Ārlietu ministrs piedalīsies OECD ministru padomes sanāksmē

06.06.2017. 16:39

7. un 8. jūnijā Parīzē, Francijā, norisināsies Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ministru padomes sanāksme, kurā Latviju pārstāvēs ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Tās galvenā tēma ir “Globalizācija, kas strādā visu labā” (Making globalisation work: better lives for all). Ministri diskutēs par globalizācijas radīto negatīvo seku mazināšanu un tās radīto ieguvumu vienmērīgāku izplatīšanu, kā arī OECD lomu, palīdzot valdībām risināt šos izaicinājumus.

E. Rinkēvičs sanāksmes laikā parakstīs OECD Daudzpusējo konvenciju nodokļu bāzes samazināšanas un peļņas novirzīšanas novēršanas pasākumu ieviešanai (Multilateral Convention to Implement Tax Treaty Related Measures to Prevent Base Erosion and Profit Shifting). Konvencija paredz efektīvāku jau esošo divpusējo nodokļu līgumu piemērošanu, novēršot iespējas izvairīties no nodokļu nomaksas.

Ārlietu ministram paredzēta arī divpusējā tikšanās ar OECD ģenerālsekretāru Anhelu Guriju (Angel Gurría).

OECD ministru padomes sanāksmes notiek reizi gadā. Līdztekus ministru sanāksmei norisinās arī augsta līmeņa forums, kur šīs pašas tēmas apspriež starptautiskie eksperti, biznesa un akadēmisko aprindu, kā arī sabiedrisko organizāciju pārstāvji.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā