Z. Kalniņa-Lukaševica Eiropas dienā aicina kopīgi stiprināt Eiropas Savienību

09.05.2017. 18:25

9. maijā, atzīmējot Eiropas dienu, Ārlietu ministrija rīkoja Atvērto durvju dienu.

Atskatoties uz Eiropas Savienības (ES) tapšanu, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica atklāšanas uzrunā aicināja kopīgi veidot Eiropas Savienības nākotni. “Eiropas Savienība, kas aizsākās kā miera un brīvības iniciatīva, ir attīstījies kā stabilitātes un labklājības projekts. Daļa Latvijas iedzīvotāju ir novērtējuši ES pienesumu, daļa vēl šaubās. Daudz ir sasniegts, kopš Latvija 2004. gadā kļuva par ES dalībvalsti, bet ne viss panākts. Mums ir kopīgi jāstiprina Eiropas Savienība, vienlaikus attīstot jaunas iespējas. Arī šodien Ārlietu ministrijā aplūkojamo Dundagas skolēnu zīmējumu izstādē spilgti pausti jauno autoru sapņi, bažas un iespējas Eiropā”, teica parlamentārā sekretāre. 

Z. Kalniņa-Lukaševica sveica videokonkursa “Eiropas Savienība manā reģionā” uzvarētājus – Krotes Kronvalda Ata pamatskolas skolēnus. Savā videoreportāžā viņi iepazīstina ar paveikto skolas renovāciju, kura bija iespējama, pateicoties ES piesaistītajiem līdzekļiem.

Ārlietu ministrijas rīkotajā publiskajā diskusijā “Eiropas Savienības nākotnes attīstības ceļi: Latvijas skatījums” Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis informēja par aktuālajiem ES jautājumiem. Eiropas Savienībai lielāka uzmanība būtu jāpievērš pasākumiem, kas vērsti uz dalībvalstu nevienlīdzības mazināšanu.

Parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa–Lukaševica ieskicēja Latvijas skatījumu uz Eiropas Savienības nākotni. Viņa uzsvēra, ka Latvijas interesēs ir saglabāt līdzšinējā ES integrācijas procesā sasniegto, un vienlaikus būt atvērtai jaunām idejām. Parlamentārā sekretāre atgādināja par daudzajiem izaicinājumiem, ar kuriem saskaras Eiropas valstis. Tiem visveiksmīgāk var stāties pretī, visām dalībvalstīm sadarbojoties, pauda Z. Kalniņa-Lukaševica.

Pasākumu moderēja žurnāla “Latvijas intereses Eiropas Savienībā galvenā redaktore” Žaneta Ozoliņa, un tajā piedalījās arī Latvijas Universitātes asociētā profesore Iveta Reinholde un Sociālo zinātņu fakultātes Politikas nodaļas bakalaura students Mihails Potapovs.  Diskusija tika rīkota sadarbībā ar žurnāla "Latvijas intereses Eiropas Savienībā" veidotājiem, kas izdevuma pavasara numuru veltījuši Eiropas nākotnes tēmai. Tajā apkopoti vairāku politiķu, ekspertu un pētnieku viedokļi par Eiropas Komisijas piedāvātajiem pieciem Eiropas attīstības scenārijiem un citām aktualitātēm.

Tāpat apmeklētāji varēja vairāk uzzināt par drošu ceļošanu Konsulārā departamenta stendā, kā arī iepazīt Eiropas Savienības un Austrumu partnerības valstu – Azerbaidžānas, Dānijas, Gruzijas, Igaunijas, Itālijas, Lietuvas, Nīderlandes, Somijas, Ukrainas, Ungārijas un Vācijas – kultūru, tradīcijas un tūrisma iespējas. Ar muzikāliem sveicieniem apmeklētājus priecēja Diplomātiskais koris un Krotes folkloras kopas “Traistēni”. Apskatei bija pieejami arī Dundagas vidusskolas skolēnu zīmētie novēlējumi Eiropas Savienībai. 

Kopš 2015. gada Ārlietu ministrija sadarbībā ar Rīgā rezidējošajām Eiropas Savienības dalībvalstu un Austrumu partnerības valstu vēstniecībām, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Eiropas Parlamenta Informācijas biroju organizē Atvērto durvju dienu, kas veltīta Eiropas dienai. 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā