Luksemburgā notiks ES Vispārējo lietu padomes sanāksme

26.04.2017. 13:36

27. aprīlī Luksemburgā notiks Eiropas Savienības Vispārējo lietu padomes sanāksme Eiropas Savienības 27 dalībvalstu sastāvā, kurā Latviju pārstāvēs ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Vispārējo lietu padomē Eiropas Savienības 27 dalībvalstis apstiprinās Eiropadomes vadlīniju projektu izstāšanās sarunām ar Apvienoto Karalisti, kas definē Eiropas Savienības pamatprincipus, risināmo jautājumu loku un Eiropas Savienības pieeju sarunām. Nepieciešamību apstiprināt Eiropadomes vadlīnijas paredz Līguma par Eiropas Savienību 50. pants jeb tā sauktais “izstāšanās pants”. Ņemot vērā, ka šā gada 29. martā Apvienotā Karaliste Eiropadomei iesniedza izstāšanās pieteikumu, Eiropas Savienības 27 dalībvalstis izstrādājušas Eiropadomes vadlīniju projektu.

Plānots, ka vadlīniju gala apstiprināšana notiks Eiropas Savienības 27 dalībvalstu valstu un valdību vadītāju formātā – Eiropadomē 29. aprīlī.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā