Ārlietu ministrija atbalstīs diasporas mediju konkursa organizēšanu

26.04.2017. 12:15

26. aprīlī Ārlietu ministrija noslēdza sadarbības līgumu ar Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi un piešķīra 23 000 eiro mediju konkursa organizēšanai par diasporas tematiku un Latvijas diasporas mediju atbalstam.

Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Atis Sjanīts atzīmē, ka šis ir jau ceturtais konkurss, ko Ārlietu ministrija organizē sadarbībā ar Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi: ”Konkurss veicinājis diasporas mediju attīstību, to sadarbību ar Latvijas medijiem, kā arī diasporas tematikas aktualizēšanu diasporas un Latvijas auditorijā. Turklāt arī diasporas organizācijas arvien vairāk iesaistās mediju jomas pasākumu organizēšanā un mediju politikas procesos.” Tiekoties ar Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi, Ārlietu ministrija ir arī pārrunājusi konkursa attīstību un turpmākās atbalsta iespējas diasporas medijiem.

Konkurss tiek organizēts, lai atbalstītu elektroniskos plašsaziņas līdzekļus un producentus Latvijas diasporas mītnes zemēs par diasporai saistītu tēmu sižetu un raidījumu veidošanu, kā arī padarītu tos pieejamus sabiedriskajos un komerciālajos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos un interneta platformā. 

Konkursu Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome izsludinās 27. aprīlī. Informācija par konkursu un nolikums būs pieejami: www.neplpadome.lv.

2016. gada konkursā par labāko tika atzīts “IMLO Lat-Ireland Ltd” pieteikums – diasporas medijs “Piektais novads”. “IMLO Lat-Ireland Ltd” sagatavoja sešus raidījumus “Piektais novads” sadarbībā ar televīzijas kanālu “Re:TV”, kas pieejams tautiešiem ārpus Latvijas. Raidījumi vēstīja par tautiešiem Īrijā, Apvienotajā Karalistē, ASV, Norvēģijā, Vācijā un Turcijā. 

Kā liecina “Re: TV” dati, TV raidījumus noskatījās plaša auditorija, sasniedzot pat līdz 57 tūkstošiem skatītāju. Turklāt raidījumi ir pieejami interneta platformās, medijos Latvijā, diasporas interneta medijos, kā arī sociālajos tīklos, sasniedzot gan Latvijas, gan diasporas auditoriju. Kā liecina tīmekļa vietnes Youtube un diasporas portāla “Baltic-Ireland” statistika, skatītāju ģeogrāfiskā izvietojuma pirmajā vietā ir Īrija, tad Latvija, Apvienotā Karaliste, Vācija, ASV, Kanāda, Dānija, Zviedrija, Šveice un Brazīlija.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā