Ārlietu ministrijā diskutē par Latvijai svarīgo OECD darbā

10.03.2017. 14:37

9. martā Ārlietu ministrijas vadībā notika pirmā darba grupas sanāksme, lai koordinētu Latvijas darbību Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (Organisation for Economic Cooperation and Development, OECD). Darba grupa izveidota pēc Latvijas dalībvalsts statusa iegūšanas OECD, un tajā pārstāvētas valsts pārvaldes iestādes, kā arī sociālie partneri un uzņēmējus pārstāvošās organizācijas.

Sanāksmē darba grupas vadītājs, Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Andris Pelšs iepazīstināja ar paveikto kopš Latvijas iestājas OECD, kā arī ar Latvijai un organizācijai šogad gaidāmajiem būtiskākajiem notikumiem. Savukārt vēstniece pastāvīgajā pārstāvniecībā OECD un UNESCO Ivita Burmistre informēja par OECD darba programmu turpmākajiem diviem gadiem un gatavošanos Ministru padomes sanāksmei 7. un 8. jūnijā Parīzē.

Darba grupas pārstāvji pārrunāja iestāšanās sarunu procesā saņemto rekomendāciju izpildes gaitu, kā arī sadarbību ar OECD komitejām kopš Latvijas iestāšanās OECD. Valsts pārvaldes iestādes informēja par organizācijas labākās prakses pārņemšanu un konkrētiem rīcībpolitikas uzlabojumiem tādās Latvijai aktuālās jomās kā izglītība, veselība, nodokļu politika, valsts kapitālsabiedrību pārvaldība. Savukārt Ekonomikas ministrija iepazīstināja ar otrā OECD Ekonomikas pārskata par Latviju sagatavošanu, kurā tiks izvērtēta ekonomiskā situācija, reformu īstenošanas progress kopš 2015. gada, kā arī izstrādātas turpmākās rekomendācijas.

Sanāksmē tika uzklausīts Latvijas Darba devēju konfederācijas ziņojums par sadarbību ar OECD Uzņēmējdarbības un rūpniecības konsultatīvo padomi.

Darba grupas locekļi vienojās regulāri apmainīties ar informāciju, kā arī turpmāk izmantot šo formātu, lai vienotos par koordinētu Latvijas interešu pārstāvību organizācijā. Nākamā grupas sēde notiks septembrī, un tajā tiks izvērtēts Latvijas paveiktais gadu pēc iestāšanās OECD, kā arī noteiktas turpmākās sadarbības prioritātes.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā