Ārlietu ministrs piedalīsies ANO Cilvēktiesību padomes sanāksmē un Atbruņošanās konferencē Ženēvā

24.02.2017. 18:34

27. un 28. februārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs dosies uz ANO Cilvēktiesību padomes un Atbruņošanās konferences (Conference on Disarmament) augsta līmeņa pasākumiem Ženēvā, Šveicē, un ar uzrunām uzstāsies ministru diskusijās.

Tāpat E. Rinkēvičs piedalīsies paneļdiskusijā par cilvēktiesību situāciju Krimā, kuru ANO Cilvēktiesību padomes sesijas darba kārtībā organizē Latvija sadarbībā ar Ukrainu un Lietuvu.

Vizītes laikā plānotas arī ministra tikšanās ar ANO Cilvēktiesību komisāru Zeidu Raadu al Huseinu (Zeid Ra’ad Al Hussein) un ANO Bēgļu lietu komisāru Filipo Grandi (Filippo Grandi),  kā arī divpusējas tikšanās ar Paragvajas, Kazahstānas un Palestīnas ārlietu ministriem.

 

Uzziņai:

ANO Cilvēktiesību padome ir svarīgākā ANO struktūra cilvēktiesību jomā. Tā ir starpvaldību institūcija, kas darbojas, lai sekmētu cilvēktiesību ievērošanu pasaulē. Latvija ir ievēlēta Padomē uz laiku līdz 2017. gada beigām.

Atbruņošanās konference ir 1979. gadā izveidots starptautisks daudzpusējs sarunu vešanas formāts atbruņošanās jautājumos. Konferencē šobrīd ir 65 dalībvalstis. Latvija diskusijās piedalās novērotājas valsts statusā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā