Latvijā vizītē ieradīsies Kanādas starptautiskās tirdzniecības ministrs

23.02.2017. 08:50

23. februārī vizītē Latvijā ieradīsies Kanādas starptautiskās tirdzniecības ministrs Fransuā Filips Šampaņs (François-Philippe Champagne), kuras laikā viņam paredzēta tikšanās ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču.

Vizītes laikā norisināsies publiska diskusija “ES un Kanādas Visaptverošais ekonomikas un tirdzniecības nolīgums (CETA) – ieguvumi un iespējas”, kurā piedalīsies Kanādas starptautiskās tirdzniecības ministrs Fransuā Filips Šampaņs, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica, kā arī Saeimas un Eiropas Parlamenta deputāti. Pasākumu kopīgi organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Kanādas vēstniecība Latvijā un Ārlietu ministrija. Diskusija notiks plkst. 16.00 Altum konferenču zālē, Doma laukumā 4.

CETA nolīgumu ES un Kanāda parakstīja 2016. gada 30. oktobrī, savukārt 2017. gada 15. februārī to atbalstīja Eiropas Parlaments. Uzsākta nolīguma ratifikācija Saeimā. Nolīgums veicinās ES un Kanādas savstarpējo tirdzniecību, radīs jaunas darbavietas, veicinās ekonomisko izaugsmi un sniegs jaunas iespējas uzņēmumiem. Nolīgums paredz ne tikai muitas nodokļu likvidēšanu, bet arī virkni citu noteikumu tirdzniecības atvieglošanai, vienlaikus saglabājot ES pārtikas drošuma, sociālos un vides aizsardzības, kā arī citus standartus.

Mediju ievērībai!

Plkst. 13.30–13.50 E. Rinkēviča un F.F. Šampaņa kopīgā preses konference (valoda: latviešu–angļu)

TV un foto iespēja

Norises vieta: Ārlietu ministrijas Preses konferenču zāle (1. stāvs)

Dalībai preses konferencē nepieciešama speciāla akreditācija. Latvijas valsts iestādēs akreditēto mediju pārstāvju dalību lūdzam pieteikt līdz 23. februāra plkst. 10.00 Ārlietu ministrijas Mediju centrā uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā