Ārlietu ministrs tiekas ar nozīmēto Krievijas vēstnieku Latvijā

03.02.2017. 13:26

Iepazīšanās vizītes ietvaros, 3. februārī, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Krievijas Federācijas nozīmēto vēstnieku Latvijā Jevgeņiju Lukjanovu (Лукьянов Евгений Владимирович), lai pārrunātu aktuālās divpusējās attiecības.

“Krievija ir mūsu kaimiņš. Lai gan vairākās un principiālās lietās mums ir atšķirīgs redzējums, taču esam gatavi sadarboties tajās jomās, kas veicina praktisko un nozaru sadarbību – īpaši transporta nozarē, kultūras, robežu demarkācijas jautājumos, nelegālās migrācijas un organizētās noziedzības jomās. Šā gada maijā Latvijā tiek plānota starpvaldību komisijas kārtējā sēde. Esam gandarīti par līdzšinējo Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbību,” teica E. Rinkēvičs.

Ministrs pauda nopietnas bažas par šā brīža situāciju Ukrainas austrumos un aicināja Krieviju Normandijas formāta ietvaros konsekventi pildīt Minskas vienošanos.

Amatpersonas bija arī vienisprātis, ka ir jāturpina darbs pie Latvijas un Krievijas Ārlietu ministriju sadarbības plāna izstrādes nākamajam periodam.

 

Informācijai

Vēstnieka akreditācija pie Latvijas Valsts prezidenta plānota 7. februārī.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā