Paziņojums par situācijas saasināšanos un pamiera pārkāpumiem Ukrainas austrumos

01.02.2017. 14:26

Ārlietu ministrija pauž bažas par situācijas saasināšanos Ukrainas Austrumos. Kopš 29. janvāra ir atsākušās cīņas starp Krievijas atbalstītajiem separātistiem un Ukrainas bruņotajiem spēkiem. Notiek intensīva Ukrainas armijas pozīciju apšaude Doņeckas apgabala Avdijivkas pilsētā un tās apkaimē. Asiņainajos notikumos gājuši bojā Ukrainas karavīri un ievērojams skaits civiliedzīvotāju. Reģionā ir ierobežota siltuma, ūdens un elektrības apgāde, tādēļ iedzīvotāji ir pakļauti nopietnam dzīvības apdraudējumam. Aicinām nekavējoties izbeigt apšaudes reģionā, lai Ukrainas valdība varētu uzsākt darbus humānās katastrofas novēršanai.

Šis ir uzskatāms apliecinājums, ka netiek ievērotas Minskas vienošanās noteiktās saistības. Nosodām Minskas vienošanās ietvaros aizliegto artilērijas ieroču izmantošanu.

Kopš 2014. gada konflikts Ukrainas austrumu daļā ir prasījis gandrīz 10 tūkstošu cilvēku dzīvību, no kuriem gandrīz puse ir civiliedzīvotāji.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā