ANO holokausta upuru piemiņas dienā notiek aizlūgums Biķernieku memoriālā

27.01.2017. 08:45

27. janvāris ir ANO Starptautiskā holokausta upuru piemiņas diena, kurā daudzās pasaules valstīs tiek pieminēti nacistiskās Vācijas īstenotā holokausta pret ebreju tautu traģiskie notikumi.

2005. gada novembrī ANO Ģenerālā Asambleja pieņēma rezolūciju, kurā 27. janvāris – Aušvicas-Birkenavas koncentrācijas nometnes atbrīvošanas diena 1945. gadā – tika noteikts par Starptautisko holokausta upuru piemiņas dienu. Latvija bija šīs rezolūcijas aktīvo atbalstītāju vidū.

Latvijā kopā ar citām valstīm atceras šo 20. gadsimta lielāko traģēdiju un godina holokausta upurus. Šogad Starptautiskai holokausta piemiņas dienai ir veltīts aizlūgums Biķernieku memoriālā, kurā piedalīsies Rīgas ebreju reliģiskās draudzes, Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas, Romas katoļu baznīcas Latvijā un Latvijas Pareizticīgās Baznīcas garīdznieki.

Biķernieku mežā atrodas vislielākā masu iznīcināšanas un nacistiskā terora upuru apbedīšanas vieta Latvijā. Laika posmā no 1941. līdz 1944. gadam tajā vairākās akcijās tika nogalināti ap 35 000 cilvēku, no kuriem ap 20 000 bija Latvijas, Vācijas, Austrijas un Čehoslovākijas ebreji.

Pasākumu organizē Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padome, tajā piedalās Ārlietu ministrijas un Latvijā akreditētā diplomātiskā korpusa pārstāvji.

Latvija kā Starptautiskās holokausta piemiņas alianses dalībniece īsteno Stokholmas deklarācijā paustās apņemšanās un ir daudz darījusi holokausta izglītības, piemiņas un pētniecības jomā. Pēc Valsts prezidenta iniciatīvas ir nodibināta un darbojas Latvijas vēsturnieku komisija, ar holokausta pētniecību nodarbojas ievērojams skaits vēsturnieku, holokausta vēstures mācību stundas ir iekļautas Latvijas izglītības sistēmas obligātajā mācību programmā, vēstures un kultūras studiju programmās, ar memoriāliem un piemiņas plāksnēm tiek iezīmētas holokausta upuru piemiņas vietas.

Holokausta upuru oficiālā piemiņas diena Latvijā ir 4. jūlijs – diena, kad nacisti un viņu palīgi nodedzināja Rīgas Lielo horālo sinagogu.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā