Noslēgusies Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu un Ķīnas premjeru sanāksme Rīgā

05.11.2016. 22:17

5. novembrī Rīgā sekmīgi noslēgusies Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu un Ķīnas premjeru ikgadējā sanāksme 16+1 sadarbības formātā, kuru vadīja Latvijas ministru prezidents Māris Kučinskis.

Sanāksmes laikā tika pieņemti divi gala dokumenti – Rīgas Vadlīnijas, kas ir ceļakarte 16+1 sadarbības formāta pasākumiem 2017. gadam, kā arī Rīgas Deklarācija, kurā paredzēta sadarbības intensificēšana ostu, transporta koridoru un infrastruktūras attīstīšanā Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu un Ķīnas starpā.

Tikšanās laikā tika nodibināts 16+1 Investīciju fonds, kas paredzēts kopprojektu ar Ķīnu finansēšanai. Pēc apaļā galda diskusijas notika līgumu parakstīšanas ceremonija, kuras laikā Latvijas Satiksmes ministrija parakstīja saprašanās memorandu ar Ķīnas Nacionālo reformu un attīstības komisiju par ostu industriālo parku sadarbību.

Premjeri svinīgi apsveica Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu akadēmiķus – sinologus, kas devuši ieguldījumu savu valstu kultūras un izglītības sakaru stiprināšanās ar Ķīnu. Latvijas vadošais sinologs Pēteris Pildegovičs pasniedza Ķīnas premjeram savu sagatavoto un tikko iznākušo latviešu-ķīniešu valodas vārdnīcu.

Tikšanās noslēgumā pēc visu 16+1 dalībvalstu vienošanās Māris Kučinskis nodeva nākamās valdību vadītāju sanāksmes organizēšanas stafeti savam ungāru kolēģim Viktoram Orbanam.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā