Pabeigti visi praktiskie demarkācijas darbi uz Latvijas–Krievijas robežas

20.10.2016. 13:59

No 18. līdz 20. oktobrim Rīgā notika Latvijas un Krievijas valsts robežas demarkācijas komisijas 29. sēde. Komisija konstatēja, ka visi praktiskie demarkācijas darbi uz Latvijas–Krievijas robežas ir pabeigti. Uz Latvijas–Krievijas robežas, kuras kopējais garums ir 283,6 km, ir izvietotas 648 robežzīmes. Plānots, ka demarkācijas noslēguma dokumenti iesniegšanai abu pušu valdībām tiks sagatavoti līdz nākamā gada vidum.

Latvijas delegāciju, kuru vada ģenerālkonsule Sanktpēterburgā Irina Mangule komisijā pārstāv Ārlietu ministrijas, Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras, Nodrošinājuma valsts aģentūras, Valsts robežsardzes un Valsts zemes dienesta amatpersonas. No Krievijas puses delegācijā ir Ārlietu ministrijas, Aizsardzības ministrijas, Pleskavas administrācijas, Krievijas Robežsardzes dienesta, Krievijas Kadastra reģistra (Rosreestr), Novgorodas Aeroģeodēzijas uzņēmuma (Novgorod AGP) pārstāvji, un to vada ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Aleksejs Obuhovs (Alexey Obukhov).

Nākamā komisijas sēdes norise plānota šā gada decembrī Maskavā.

Latvijas un Krievijas kopīgā demarkācijas komisija tika izveidota saskaņā ar Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas līguma par Latvijas un Krievijas valsts robežu 5. pantu, kas paredz, ka puses izveido kopīgu demarkācijas komisiju. Komisijas uzdevums ir Latvijas un Krievijas valsts robežas līnijas noteikšana dabā, robežzīmju uzstādīšana un demarkācijas dokumentu sagatavošana. Latvijas un Krievijas kopīgā demarkācijas komisija darbu uzsāka 2009. gada rudenī.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā