Latvija palielinās iesaisti ES Padomdevēja misijā Ukrainā

30.08.2016. 13:01

Šodien, 30. augustā, Ministru kabinets pieņēma lēmumu palielināt Latvijas iesaisti Eiropas Savienības Padomdevēja misijā civilā drošības sektora reformām Ukrainā, apstiprinot vēl divu civilo ekspertu nosūtīšanu darbam misijā.

Atbilstoši Ministru kabineta lēmumam Ģenerālprokuratūras Metodikas nodaļas prokurors Gatis Doniks no šā gada 6. septembra līdz 2017. gada 5. septembrim pildīs ES Padomdevēja misijas Ukrainā vecākā padomnieka prokuratūras (vadības) jautājumos pienākumus, savukārt Ārlietu ministrijas Starptautisko operāciju un krīžu noregulējuma nodaļas trešais sekretārs Roberts Fedosejevs no šā gada 9. septembra līdz 2017. gada 8. septembrim pildīs misijas administratīvā vadītāja palīga pienākumus. Līdz ar abu minēto ekspertu nosūtīšanu ES Padomdevēja misijā Ukrainā strādās kopumā četri civilie eksperti no Latvijas.

Eiropas Savienības Padomdevēja misija Ukrainā tika izveidota, lai sniegtu atbalstu Ukrainai civilā drošības sektora reformu jomā. Minētā misija tika uzsākta 2014. gada 1. decembrī, un šobrīd tajā piedalās 22 ES dalībvalstis, kā arī Kanāda un Šveice. Misija sniedz stratēģiskos padomus Ukrainas varas iestādēm gan centrālā, gan reģionālā līmenī civilā drošības sektora reformu stratēģiju izstrādē un ar to saistīto reformu īstenošanā. Tāpat misija konsultē par Ukrainas drošības dienestu reorganizāciju un restrukturizāciju, kā arī atbalsta Ukrainas civilo drošības iestāžu modernizāciju un visaptverošas pretkorupcijas stratēģijas izveidi. Misijas amatiem atbilstošus civilos ekspertus konkursa kārtībā atlasa Eiropas Ārējās darbības dienests, bet ES dalībvalstis piesaka kandidātus un nosūta atlasītos ekspertus.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā