Ārlietu ministrs E. Rinkēvičs telefona sarunā ar Ukrainas ārlietu ministru pauž atbalstu sarunu turpināšanai Normandijas formātā

12.08.2016. 15:01

12. augustā notika ārlietu ministra Edgara Rinkēviča saruna ar Ukrainas ārlietu ministru Pavlo Kļimkinu. Ministri pārrunāja aktuālos notikumus Krimas pussalā, kā arī jautājumus, kas saistīti ar konflikta noregulējumu Ukrainas austrumos.

E. Rinkēvičs apliecināja Latvijas nemainīgu atbalstu Ukrainas teritoriālajai integritātei un suverenitātei un pauda bažas par situācijas attīstību Krievijas prettiesiski anektētajā Krimas pussalā. Latvijas ārlietu ministrs nosodīja Krievijas izteikto noraidījumu Normandijas formāta sarunām, kas šobrīd ir vienīgais spēkā esošais un starptautiski atbalstītais sarunu mehānisms konflikta noregulējumam Ukrainas austrumos. Ministri bija vienisprātis, ka sarunas šajā formātā ir nekavējoties jāatjauno un iesaistītajām pusēm ir jārunā arī par aktuālās situācijas deeskalēšanu. E. Rinkēvičs pauda apņēmību virzīt šī jautājuma apspriešanu arī ES.

Latvijas ārlietu ministrs izteica cerību, ka Krievija atturēsies no soļiem, kas būtu vērsti uz tālāku saspīlējuma palielināšanu reģionā, un konstruktīvi iesaistīsies Minskas procesa īstenošanā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā