Valsts prezidents pasniedz akreditācijas vēstules jaunajam Latvijas vēstniekam ASV Andrim Teikmanim

22.07.2016. 12:51

22. jūlijā Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis svinīgā ceremonijā Melngalvju namā pasniedza akreditācijas vēstules jaunajam Latvijas Republikas ārkārtējam un pilnvarotajam vēstniekam Amerikas Savienotajās Valstīs Andrim Teikmanim.

A. Teikmanis darba gaitas Ārlietu ministrijā uzsācis 1994. gadā, kļūstot par Latvijas īpašo uzdevumu vēstnieku Eiropas Padomē. Savas karjeras laikā ārlietu dienestā A. Teikmanis ir bijis Latvijas vēstnieks Vācijas Federatīvajā Republikā un Krievijas Federācijā. Kopš 2013. gada maija A. Teikmanis bija Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē, vienlaikus pildot arī Latvijas nerezidējošā vēstnieka pienākumus Austrālijas Savienībā un Jaunzēlandē.

No 2002. gada līdz 2005. gadam A. Teikmanis pildīja valsts sekretāra vietnieka, savukārt no 2008. gada līdz 2013. gadam – Ārlietu ministrijas valsts sekretāra pienākumus. 

Laikā no 1990. gada līdz 1993. gadam A. Teikmanis bija Latvijas Republikas Augstākās padomes deputāts un 1990. gada 4. maijā parakstīja Deklarāciju par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu.

A. Teikmanis ir Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris. Viņš ir ieguvis vairākus apbalvojumus par personisko ieguldījumu Latvijas diplomātisko attiecību veicināšanā, tostarp apbalvots ar Latvijas Republikas II šķiras Atzinības krustu.

Latvijas vēstnieka pienākumus ASV no 2012. gada pildīja Andris Razāns, kurš turpmāk ieņems Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieka amatu.

Amerikas Savienotās Valstis ir nozīmīgs Latvijas stratēģiskais partneris un sabiedrotais. Līdz pat Latvijas neatkarības atjaunošanai 1991. gadā ASV konsekventi realizēja Latvijas okupācijas neatzīšanas politiku un sniedza nenovērtējamu ieguldījumu Latvijas neatkarības atjaunošanā, kā arī sekmēja Latvijas integrāciju NATO un ES. Drošības politikas joma ir Latvijas un ASV divpusējās sadarbības pamats. Latvijas un ASV valsts amatpersonas uztur regulāru politisko dialogu par aktuālajām norisēm reģionā un starptautiskajā politikā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā