Latvijas un Itālijas ārlietu ministri pārrunā Eiropas Savienības nākotni pēc gaidāmā referenduma Lielbritānijā

15.06.2016. 14:22

15. jūnijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Romā tikās ar Itālijas Republikas ārlietu un starptautiskās sadarbības ministru Paolo Džentiloni (Paolo Gentiloni), kuras laikā pārrunāja gaidāmo NATO samitu Varšavā un drošības situāciju reģionā, kā arī Eiropas Savienības (ES) nākotni un migrācijas jautājumus.

E. Rinkēvičs pauda pārliecību, ka ne tikai gaidāmais referendums par Lielbritānijas izstāšanos no ES, bet arī izaicinājumi ar ko ES saskaras dienvidu un austrumu kaimiņos, tostarp migrāciju, diskusiju dalībvalstīs par ES nākotni aktualizēs vēl intensīvāk. “Neatkarīgi no Lielbritānijas referenduma par Eiropas Savienību iznākuma, jau pašlaik ir skaidrs, ka šis referendums spēcīgi ietekmēs turpmāko diskusiju par Eiropas Savienības kopīgo nākotni. Neskatoties uz gaidāmo referenduma rezultātu Lielbritānijā, Latvija diskusijā par Eiropas Savienības nākotni aktīvi un konstruktīvi piedalīsies un strādās pie kopējās Eiropas Savienības politikas attīstības arī turpmāk,” akcentēja E. Rinkēvičs.

Runājot par migrāciju, E. Rinkēvičs pauda nostāju, ka svarīgi uzraudzīt migrācijas plūsmas visos ceļos, lai būtu iespējas ātri reaģēt, kad tas ir nepieciešams.  “Latvija augstu novērtē Itālijas centienus migrācijas krīzes risināšanā, un mēs atbalstām Itāliju, piedaloties Frontex operācijās, Eiropas Patvēruma atbalsta birojā un pārvietojot patvēruma meklētājus. Svarīgi ir arī īstenot Eiropas Savienības un Turcijas vienošanos, ko vērtējam, kā soli uz priekšu migrācijas krīzes risināšanā. Patvēruma meklētāju pārvietošanā Latvijai svarīgs princips ir brīvprātība, tāpēc nevaram atbalstīt piedāvāto automātisko patvēruma meklētāju sadales mehānismu,” uzsvēra ministrs.

E. Rinkēvičs vērsa uzmanību, ka Latvijas un ES interesēs ir panākt, lai Krievija atturētos no tālākiem starptautisko tiesību normu pārkāpumiem, kas apdraud drošību un stabilitāti Eiropā. Ministrs atzina, ka starptautiskās koalīcijas darbību rezultātā ir gūti zināmi panākumi pret ISIL/Da’esh Sīrijā un Irākā, tostarp arī Lībijā. “Latvija saredz nepieciešamību pēc lielākas Eiropas Savienības un NATO centienu saskaņotības. Mēs atbalstām NATO lēmumu atbalstīt Starptautiskās koalīcijas centienus, pastiprināt klātbūtni Vidusjūrā un stiprināt sadarbību ar partnervalstīm, īpaši Lībiju un Irāku,” sacīja E. Rinkēvičs.

Ministrs pateicās Itālijai par atbalstu Latvijas pievienošanās procesā Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD) un pauda vēlami sadarboties tās ietvaros.

Tikšanās laikā E. Rinkēvičs izteica cerību, ka Itālijas Republikas prezidents Serdžo Matarella (Sergio Matarella) apmeklēs Latviju.

Informācijai:

Itālija ES sešu dibinātājvalstu - Beļģijas, Vācijas, Francijas, Itālijas, Luksemburgas un Nīderlandes - ārlietu ministru formātā ir ierosinājusi diskusiju par Eiropas nākotni Romas līguma parakstīšanas 60. gadadienas perspektīvā 2017. gada 25. martā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā