Ārlietu ministrija aicina piedalīties ekspertu diskusijā par Transatlantisko tirdzniecības un investīciju partnerību starp ES un ASV

16.05.2016. 17:26

Ārlietu ministrijā  25. maijā plkst. 9.30 notiks ekspertu diskusija par aktuāliem jautājumiem Transatlantisko tirdzniecības un investīciju partnerību starp ES un ASV (TTIP) nolīguma sarunās. Īpaša uzmanība tiks pievērsta TTIP sarunu aktualitātēm un nākamajiem soļiem sarunās, jautājumiem TTIP par noteikumiem atbalstam maziem un vidējiem komersantiem, regulatoro sadarbību, izaicinājumiem un vēlamiem ieguvumiem lauksaimniecības nozarē, tai skaitā pārtikas drošības noteikumos, kā arī citiem ar TTIP sarunām saistītiem jautājumiem.

9.30                   Reģistrācija

10.00 – 10.30  Ārlietu ministrijas Ārējās tirdzniecības un ārējo ekonomisko sakaru veicināšanas departamenta direktors Mārtiņš Kreitus: kāpēc TTIP ir nozīmīgs Latvijai?

10.30 – 11.10  Eiropas Komisijas Tirdzniecības direktorāta (DG Trade) ASV un  Kanādas nodaļas vadītāja vietniece Renita Baskara (Renita Bhaskar): aktuālais TTIP sarunās, nākamie soļi un būtiskākie izaicinājumi. Noteikumi mazo un vidējo uzņēmumu atbalstam un regulatorā sadarbība.

11.10 – 11.50  Eiropas Komisijas Veselības un pārtikas nekaitīguma direktorāta (DG SANTE) eksperts TTIP sarunās sanitārajos un fitosanitārajos jautājumos Braians Killgalens (Brian Kilgallen): jautājumi par pārtikas drošuma, dzīvnieku un augu veselības standartiem.

11.50 – 13.00  Diskusija.

Uz semināru aicināti uzņēmēji, kas jau eksportē uz ASV vai interesējas par iespējām tirdzniecībai nākotnē uz ASV, nozares eksperti, uzņēmēju asociācijas un sociālie partneri, kā arī citi interesenti.

Lūdzam apstiprināt dalību pasākumā līdz 23.maija plkst. 17.00, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Semināra darba valoda: angļu (ar tulkojumu latviešu valodā).

Mediju pārstāvju dalību pasākumā lūgums pieteikt līdz 24. maija plkst. 16.00 Ārlietu ministrijas mediju centrā, rakstot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā