Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalīsies ES Ārlietu padomes attīstības sadarbības ministru sanāksmē un ES Ārlietu padomes tirdzniecības jautājumos sanāksmē Briselē

11.05.2016. 11:24

12. maijā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalīsies Briselē notiekošajā Eiropas Savienības Ārlietu padomes attīstības sadarbības ministru sanāksmē. Sanāksmē diskutēs par Eiropas Savienības (ES) politikas dokumentu attīstības sadarbības jomā aktualizēšanu atbilstoši ANO dienaskārtībai ilgtspējīgai attīstībai, kura tika apstiprināta 2015. gada septembrī. Tiks pārrunāta gan privātā sektora loma ilgtspējīgas attīstības nodrošināšanā, gan ES kopīgā attīstības sadarbības plānošana.

Tāpat dalībvalstu pārstāvji pārrunās aktuālo situāciju migrācijas un attīstības sadarbības jautājumos. Sanāksmē apspriedīs arī gatavošanos konferencei Afganistānas atbalstam, kura notiks 4. un 5. oktobrī Briselē.

Savukārt 13. maijā notiks ES Ārlietu padomes sanāksme tirdzniecības jautājumos. Sanāksmē notiks diskusija situāciju ES divpusējās tirdzniecības sarunās – turpmākos soļus ES un Kanādas visaptverošā ekonomiskās un tirdzniecības nolīguma (CETA) apstiprināšanā, kā arī ES un ASV Transatlantiskās tirdzniecības un ieguldījumu partnerība (TTIP) sarunu gaitu.

Būtisks darba kārtības jautājums būs viedokļu apmaiņa par tirdzniecības politikas instrumentiem, lai uzlabotu situāciju ES tērauda ražošanas nozarē. Tāpat padomes ietvaros notiks diskusija par tā dēvēto konfliktu minerālu regulējumu, kas paredz ES izveidot sistēmu piegādes ķēžu sertifikācijai minerālu importam no konfliktu skartajām teritorijām.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā