Ārlietu ministrs: Ceram uz drīzu Nadijas Savčenko atgriešanos Ukrainā

06.05.2016. 15:34

6. maijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar prettiesiski aizturētās Ukrainas parlamenta deputātes un Gaisa spēku pilotes Nadijas Savčenko māsu Veru Savčenko.

Sarunā ministrs uzsvēra, ka ir jādara viss iespējamais, lai Nadija Savčenko pēc iespējas ātrāk atgrieztos Ukrainā. E. Rinkēvičs pauda viedokli, ka cīņa par viņas atgriešanos dzimtenē apliecina kopīgo cīņu par cilvēku pamatbrīvībām un tiesībām. “Esam aicinājuši Eiropas Savienības augsto pārstāvi ārlietās un drošības politikas jautājumos kopā ar citām Eiropas Savienības dalībvalstīm izdarīt politisku un diplomātisku spiedienu, lai pēc iespējas ātrāk atbrīvotu Nadiju Savčenko un citus prettiesiski aizturētos Ukrainas pilsoņus Krievijā. Šim jautājumam ir jābūt Eiropas Savienības dienaskārtībā, līdz visi prettiesiski aizturētie Ukrainas pilsoņi tiks atbrīvoti,” tikšanās laikā pauda E. Rinkēvičs.

Tikšanās laikā tika pārrunāti arī jautājumi, kas saistīti ar citiem prettiesiski aizturētajiem Ukrainas pilsoņiem Krievijā. Ministrs norādīja, ka Latvija dažādos starptautiskajos formātos vairākkārt aicinājusi Krieviju ievērot savas starptautiskās saistības un atbrīvot visus politiskos ķīlniekus un prettiesiski aizturētās personas.

Vera Savčenko ieradusies Latvijā, lai 7. maijā prezentētu 2015. gada nogalē izdoto Nadijas Savčenko autobiogrāfijas grāmatu “Stiprs vārds Nadija”, kurā sniegts aizturēšanas un apcietinājuma Krievijā apraksts, kā arī pausts N. Savčenko viedoklis par karu Ukrainā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā