Ārlietu ministrs: Eiropas Savienībai ir jādara vēl vairāk cīņā pret nelegālo migrāciju

15.04.2016. 13:24

15. aprīlī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Kijevas Drošības forumā, lai paneļdiskusijā “Eiropas vienotība” runātu par migrācijas radītajiem izaicinājumiem Eiropā un pasaulē, kā arī gaidāmo Lielbritānijas referendumu par turpmāko dalību Eiropas Savienībā (ES).

E. Rinkēvičs pauda pārliecību, ka migrācijas izaicinājumi ir globāli un valstis nevar to risināt norobežoti vienas pašas. Ministrs norādīja uz līdz šim paveiktajiem darbiem Eiropas Savienības (ES) iekšienē. “Eiropas Savienība jau ir daudz paveikusi – piešķirts finansiāls atbalsts, organizēti samiti ar galvenajām migrantu izcelsmes un tranzīta valstīm, pieņemti lēmumi par patvēruma meklētāju pārvietošanu Eiropas Savienības iekšienē un no trešajām valstīm,” sacīja ministrs.

Ārlietu ministrs uzsvēra, ka ES ir jādara vēl vairāk cīņā pret nelegālo migrāciju. “Latvija kā turpmākās prioritātes Eiropas Savienības darbībai cīņā ar migrāciju saskata vairākus soļus, proti, Eiropas Savienības ārējo robežu pārvaldības stiprināšanu, tostarp Eiropas robežu un krasta apsardzes izveidi, patvēruma meklētāju kontroli, kas paredz viņu atgriešanu, cīņu pret organizēto noziedzību, kā arī Eiropas Savienības un Turcijas vienošanās īstenošanu,” uzsvēra E. Rinkēvičs.

Tāpat ārlietu ministrs pauda cerību, ka Lielbritānijas pilsoņi 23. jūnijā izdarīs pareizo izvēli, nobalsojot par palikšanu ES. Savukārt ES nedrīkst mazināt savu atbalstu Austrumu partnerības valstīm, jo tas ir arī visas Eiropas drošības nākotnes jautājums.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā