Edgars Rinkēvičs: Svarīgi, lai Ukrainas jaunā valdība demonstrē atbildību un spēju nodrošināt uzsākto reformu procesa neatgriezeniskumu

15.04.2016. 12:40

15. aprīlī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Kijevā tikās ar Ukrainas ārlietu ministru Pavlo Kļimkinu (Pavlo Klimkin), lai pārrunātu Latvijas un Ukrainas divpusējās attiecības, Eiropas Savienības–Ukrainas attiecības, tostarp Ukrainas reformu procesa gaitu un konflikta noregulējumu Ukrainas austrumos.

Tikšanās sākumā E. Rinkēvičs apsveica P. Kļimkinu ar atkārtotu apstiprināšanu ārlietu ministra amatā pēc jaunās Ukrainas valdības apstiprināšanas parlamentā. “Latvija turpinās atbalstīt ciešāku Ukrainas integrāciju ar Eiropas Savienību (ES). Tādēļ ir svarīgi, lai Ukrainas jaunā valdība demonstrē atbildību un spēju nodrošināt uzsākto reformu procesa neatgriezeniskumu. Tāpat ir jāturpina darbs, lai īstenotu līdz šim ieviestās reformas, īpaši jākoncentrējas uz reformu īstenošanu tieslietu jomā un cīņā pret korupciju,” sacīja E. Rinkēvičs.

Tāpat Latvijas ārlietu ministrs pauda atbalstu par ES bezvīzu režīma ieviešanu ar Ukrainu.

E. Rinkēvičs atkārtoti apliecināja Latvijas atbalstu Ukrainas teritoriālajai integritātei un suverenitātei. “Arī turpmāk uzturēsim Krimas aneksijas neatzīšanas politiku,” uzsvēra ministrs.

Runājot par konflikta noregulējumu Ukrainas Austrumos, E. Rinkēvičs vērsa uzmanību, ka ir svarīgi, lai Ukraina demonstrētu gatavību virzīties uz priekšu Minskas procesa ietvaros. “Saprotam, ka drošības risinājums ir primārs, tomēr ir jāmeklē arī politiskie konflikta risinājumi,” akcentēja ministrs.

Ministrs vērsa uzmanību, ka, gatavojoties NATO samitam, Latvija atbalsta valsts vadītāju līmeņa NATO–Ukrainas komisijas tikšanos NATO samita Varšavā laikā.

“Latvija aktīvi īsteno attīstības sadarbības projektus sadarbībā ar Ukrainu, nododot savu reformu pieredzi Ukrainai reģionālās reformas, lauksaimniecības un pretkorupcijas jomās, kā arī īsteno izglītības projektus, un ir gatava to darīt arī turpmāk. Latvija ir arī ieinteresēta divpusējās ekonomiskās sadarbības stiprināšanā ar Ukrainu,” pauda Latvijas ārlietu ministrs.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-draugiemicon-flickrytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā