Ārlietu ministrija atgādina par ceļošanas ierobežojumiem uz Krimu

15.03.2016. 15:05

Pagājuši divi gadi kopš neleģitīmā referenduma par Krimas pievienošanu Krievijas Federācijai, kam sekoja Krievijas Federācijas lēmums par Krimas pievienošanu tās teritorijai. Latvija līdz ar Eiropas Savienību turpina pilnībā atbalstīt Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti, konsekventi īstenojot Krimas prettiesiskās aneksijas neatzīšanas politiku.

Ārlietu ministrija atgādina, ka saskaņā ar spēkā esošajiem Ukrainas normatīvajiem aktiem iebraukt Krievijas Federācijas prettiesiski anektētajās Ukrainas administratīvajās teritorijās atļauts tikai caur Ukrainas robežkontroles punktiem likumos noteiktajā kārtībā, saņemot īpašu Ukrainas varas iestāžu atļauju. Par neatļautu Ukrainas robežas šķērsošanu, ierodoties Krimā, var iestāties likumā noteiktā atbildība, tai skaitā aizliegums turpmāk ieceļot Ukrainā. Detalizēta informācija par ieceļošanas kārtību Krimā.

Vienlaikus Ārlietu ministrija aicina atturēties no braucieniem uz Krimas pussalu, ņemot vērā to, ka pašreizējos apstākļos ceļotājiem konsulāro palīdzību šajā reģionā nav iespējams nodrošināt.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā