Edgars Rinkēvičs aicina ASV veicināt tirdzniecību un investīciju piesaisti Latvijai

26.02.2016. 09:43

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs 25. februārī Vašingtonā tikās ar ASV Tirdzniecības ministra vietnieku Brūsu Endrjūsu (Bruce Andrews), lai pārrunātu Latvijas un ASV divpusējās ekonomiskās attiecības, tostarp ASV investīciju piesaisti Latvijai, iestāšanās sarunu gaitu Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD), Latvijas enerģētikas tirgus liberalizāciju un ASV tirgus apguves iespējas Latvijas zivsaimniekiem.

„Latvijai un ASV ir veiksmīgas ekonomiskās attiecības, jo Latvijas uzņēmēju interese par ASV tirgu, kā arī stabilas ASV investīcijas norāda uz drošu investīciju vidi un uzticamiem sadarbības partneriem. Tomēr uzskatu, ka vēl joprojām ir neizmantots sadarbības potenciāls, tādēļ aicinu veidot kopējus sadarbības projektus arī zinātnes jomā. Vēlamies redzēt vairāk ASV investoru Latvijā,” uzsvēra ārlietu ministrs.

E. Rinkēvičs informēja B. Endrjūsu, ka pēc Krievijas embargo Latvijas zivrūpnieki turpina diversificēt tirgus. Ministrs aicināja atbalstīt Latvijas zivrūpniecības produkcijas noieta veicināšanu ASV.

B. Endrjūss apliecināja ASV uzņēmēju interesi par Latvijas ekonomiku un rosināja tuvākajā laikā organizēt ASV un Latvijas uzņēmēju un investoru divpusējās vizītes, kas sniegs praktisku ieguvumu abu valstu ekonomikai. „Komercdepartaments ir ieinteresēts, lai uzņēmēji un investori aktivizētu abu valstu ekonomiskās saites, tādēļ esam atvērti Latvijas uzņēmējiem,” pauda B. Endrjūss.   

Ministrs atzina, ka pašlaik notiek Latvijas dabasgāzes tirgus liberalizācijas process un Trešās enerģētikas paketes ieviešana, kura mērķis ir enerģētiskās neatkarības un drošības nostiprināšana Baltijas valstu reģionā.

Runājot par iestāšanās sarunām OECD, ministrs skaidroja, ka notiek darbs, lai novērstu riskus, kas saistīti ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju Latvijas banku sistēmā, īpaši uzraudzības stiprināšanas nerezidentu banku segmentā. „Vēlos pateikties ASV par atbalstu Latvijas pievienošanās procesā Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai un ceru uz turpmāku veiksmīgu sadarbību, kad Latvija būs OECD dalībvalsts,” sacīja E. Rinkēvičs.

Amatpersonas bija vienisprātis, ka Eiropas Savienības – ASV Transatlantiskās tirdzniecības un investīciju partnerības nolīguma (TTIP) ekonomiskie un ģeopolitiskie apsvērumi ir vienlīdz būtiski, tādēļ ir atbalstāma sarunu intensificēšana gan tehniskā, gan politiskā līmenī, nezaudējot apņemšanos noslēgt ambiciozu nolīgumu, panākot maksimālu progresu sarunās 2016. gadā. 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā