Ārlietu ministrs ES tirdzniecības ministru sanāksmē aicina Pasaules Tirdzniecības organizāciju risināt uzņēmējiem svarīgus jautājumus

02.02.2016. 19:47

2. februārī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Amsterdamā, Nīderlandē, piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes neformālā sanāksmē par kopējās tirdzniecības politikas jautājumiem. ES dalībvalstu tirdzniecības ministri apsprieda daudzpusējās tirdzniecības sistēmas dienaskārtību pēc Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) 10. Ministru konferences Nairobi (Kenijā), kas notika pagājušā gada decembrī. Eiropas Komisijas tirdzniecības komisāre Sesīlija Malmstrēma (Cecilia Malmström) informēja ministrus par turpmāko Transatlantiskās tirdzniecības un investīciju partnerības (TTIP) sarunu gaitu ar ASV, īpaši gatavojoties divpadsmitajai sarunu kārtai februāra beigās Briselē. 
Uzstājoties sanāksmē, E. Rinkēvičs pauda atbalstu jaunu un uzņēmējiem svarīgu jautājumu iekļaušanai PTO dienaskārtībā kā, piemēram, digitālā tirdzniecība un investīcijas. Minētais ļautu organizācijai reaģēt uz pašreizējiem un nākotnes izaicinājumiem starptautiskajā tirdzniecībā. Ministrs norādīja, ka PTO dalībvalstīm ir jābūt atvērtām un elastīgām  gan attiecībā uz organizācijas darba kārtībā esošo jautājumu saturu, gan arī procesu un veidu, kādā turpinām sarunas. Ārlietu ministrs izteica pārliecību, ka šīs ES ministru konferences rezultāti dos nepieciešamo impulsu PTO tālākajam darbam. Sanāksmē notika kopīga diskusija ar PTO ģenerāldirektoru Roberto Azevedo (Roberto Azevêdo), ANO Tirdzniecības un attīstības konferences (UNCTAD) ģenerālsekretāru Dr. Mukisu Kituji (Mukhisa Kituyi) un OECD ģenerālsekretāra vietnieci Mari Kiviniemi (Mari Kiviniemi).
Jautājumā par tirgus ekonomikas statusa piemērošanu Ķīnai ES antidempinga pārbaudēs E. Rinkēvičs atzinīgi novērtēja Eiropas Komisijas apņemšanos sagatavot izvērstu novērtējumu par ES lēmuma ietekmi uz ES ekonomiku, vienlaikus uzsverot ekonomisko attiecību ar Ķīnu nozīmīgumu.
Konferences ietvaros ES tirdzniecības ministri kopīgi ar attīstības sadarbības ministriem pārrunāja tirdzniecības un attīstības sadarbības politiku saskaņošanu, lai veicinātu atbildīgu uzņēmējdarbību attīstības valstīs. Šajā kontekstā ministrs norādīja uz Latvijas pieredzi, atbalstot labas pārvaldības un sadarbības ar privāto sektoru veicināšanu Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstīs.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā