Latvijas ārlietu ministrs atzinīgi novērtē ASV aizsardzības sekretāra pausto atbalstu kolektīvās aizsardzības stiprināšanai Eiropā

02.02.2016. 18:07

 Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs augstu novērtē un pateicas ASV par pausto gatavību arī turpmāk atbalstīt kolektīvās aizsardzības stiprināšanas pasākumus, tostarp par Eiropas atbalsta iniciatīvas (European Reassurance Initiative) finansējuma palielinājumu, kas Latvijā nākotnē ļaus attīstīt aizsardzības infrastruktūru un ieguldīt aizsardzības spēju attīstībā. Otrdien, 2. februārī Vašingtonā ASV aizsardzības sekretārs Eštons Kārters (Ashton Carter) paziņoja par plānu budžeta projektā ASV Kongresam pieprasīt 3.4 miljardus ASV dolāru Eiropas atbalsta iniciatīvai 2017. gadā iepretim 789.3 miljoniem 2016. gadā.

“ASV ir Latvijas stratēģiskais partneris un nozīmīgs sabiedrotais NATO, ar kuru mūs saista īpaša un sena draudzība. Pateicamies par ASV sniegto atbalstu, tostarp regulāru karavīru un bruņotās tehnikas nosūtīšanu dalībai Latvijas teritorijā notiekošajos militārajos vingrinājumos, kā arī sniegto finansiālo atbalstu, kas kopš Krievijas īstenotās agresijas Ukrainā sākuma ļāvis stiprināt gan nacionālo, gan kolektīvo aizsardzību. Ceram, ka šī iniciatīva vistiešākajā veidā turpinās stiprināt mūsu drošību”, norādīja ārlietu ministrs.

Īsi pēc Krievijas īstenotās Krimas aneksijas un agresijas Ukrainā 2014. gada pavasarī ASV uzsāka operāciju “Atlantic Resolve” drošības stiprināšanas pasākumiem Austrumeiropā.

Savukārt 2014. gada jūnijā prezidents B. Obama paziņoja par Eiropas atbalsta iniciatīvas (European Reasurrance Initiative) īstenošanu, novirzot šim mērķim aptuveni 1 miljardu ASV dolāru. Iniciatīva ļāvusi ne tikai nodrošināt regulāru ASV militāro klātbūtni mūsu reģionā, bet pagājušā gadā arī īstenot virkni pasākumus militārās infrastruktūras un aizsardzības spēju stiprināšanā Latvijā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā