Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Eiropas Savienības tirdzniecības ministru neformālajā sanāksmē Amsterdamā

01.02.2016. 12:50

2. februārī notiks Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes neformālā sanāksme par kopējās tirdzniecības politikas jautājumiem. Latvijas delegāciju sanāksmē vadīs ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

ES dalībvalstu tirdzniecības ministri apspriedīs daudzpusējo tirdzniecības sistēmas dienaskārtību pēc Pasaules Tirdzniecības organizācijas 10. Ministru konferences Nairobi, Kenijā, un notiks kopīga diskusija ar PTO ģenerāldirektoru Roberto Azevedo (Roberto Azevêdo), ANO Tirdzniecības un attīstības konferences (UNCTAD) ģenerālsekretāru Mukisu Kituji (Mukhisa Kituyi) un OECD ģenerālsekretāra vietnieci Mari Kiviniemi (Mari Kiviniemi).

Eiropas Komisijas tirdzniecības komisāre Sesīlija Malmstrēma (Cecilia Malmström) neformālajā sanāksmē informēs ministrus par plānoto TTIP sarunu gaitu 2016. gadā. Paredzēta viedokļu apmaiņa par ES iespējamo rīcību attiecībā uz Ķīnas statusu ES antidempinga pārbaudēs. Tirdzniecības ministri un attīstības sadarbības ministri kopīgi diskutēs par tirdzniecības un attīstības sadarbības politiku saskaņotību, tai skaitā, lai veicinātu atbildīgu uzņēmējdarbību attīstības valstīs.   

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā