Informē par Latvijas mērķiem uzlabot robežu pārvaldību Centrālāzijā

21.01.2016. 16:43

21. janvārī Ārlietu ministrijas Divpusējo attiecību direkcijas vadītājs – vēstnieks Marģers Krams Latvijas Nacionālajā bibliotēkā piedalījās informatīvā semināra atklāšanā, kas veltīts Eiropas Savienības Robežu pārvaldības programmas Centrālāzijā (BOMCA) 9. posma īstenošanai. Uzrunājot semināra dalībniekus, vēstnieks M. Krams uzsvēra, ka Latvijas ārpolitikas intereses ir palielināt tās klātbūtni Centrālāzijā reģionā, sadarbojoties ar visām piecām reģiona valstīm savu prioritāro interešu sfērās – drošības un stabilitātes stiprināšanā, transporta un tranzīta sektora attīstībā, izglītības un vides aizsardzības jomās. Tādēļ Latvija ir apņēmusies turpināt prezidentūras laikā uzsāktās iniciatīvas un sniegt ieguldījumu ES – Centrālāzijas attiecību attīstībā.

Pasākums tika rīkots, lai iepazīstinātu Latvijā akreditēto Centrālāzijas valstu diplomātus, kā arī projektā iesaistīto Latvijas iestāžu un starptautisko organizāciju pārstāvjus ar projekta realizācijas gaitu un darba plānu 2016. gadam.

Latvija ir vadošā valsts Eiropas Savienības dalībvalstu konsorcijā Eiropas Komisijas finansētās programmas BOMCA 9. posma ieviešanā, un projekta īstenošanai nacionālajā līmenī tika izveidota darba grupa, kurā piedalās Ārlietu ministrija, Valsts robežsardze, Rīgas Tehniskās universitātes Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūts, Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvalde un Pārtikas un veterinārais dienests.

Projekta BOMCA galvenie mērķi ir vispārēja drošības uzlabošana Centrālāzijā, atbalsta sniegšana piecu Centrālāzijas valstu – Kazahstānas, Kirgizstānas, Tadžikistānas, Turkmenistānas, Uzbekistānas – savstarpējās tirdzniecības un tranzīta vienkāršošanai, migrācijas plūsmu kontroles uzlabošanai, kā arī sadarbības stiprināšana nelikumīgas preču un personu pārvietošanas mazināšanai. Projekta ieviešana tika uzsākta 2015. gada 15. jūnijā, un tā darbības periods ir 36 mēneši.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā