Ārlietu ministrijas valsts sekretārs ar Ķīnas kolēģiem pārrunā 16+1 samita un pavadošo pasākumu koordinēšanu

15.01.2016. 16:52

15. janvārī Ārlietu ministrijā (ĀM) vizītē ieradās delegācija Ķīnas Ārlietu ministrijas 16+1 koordinācijas sekretariāta padomnieka Vanga Venganga (Wang Wengang) vadībā, lai pārrunātu jautājumus, kas saistīti ar 2016. gada Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu un Ķīnas sadarbības (16+1) formāta ietvaros organizēto pasākumu koordinēšanu.

Ķīnas pārstāvji atzīmēja, ka ir pārliecināti, ka Latvijai izdosies sekmīgi noorganizēt samitu un ar to saistītos pasākumus, jo Latvija ir sevi pierādījusi, organizējot liela mēroga pasākumus prezidentūras laikā ES Padomē 2015. gada pirmajā pusē.

ĀM valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs pateicās par veiksmīgo Sudžou samitu un iespēju organizēt pasākumus 16+1 formāta ietvaros šogad. Sarunas laikā tika apspriesti gaidāmo pasākumu organizatoriskie jautājumi, kā arī projekti transporta un loģistikas jomā.

Ķīnas puse uzsvēra, ka viņi plāno savu jauno Baltijas-Adrijas-Melnās jūras iniciatīvu uzsākt tieši ar projektiem Latvijā. Latvijas puse uzsvēra savu interesi attīstīt kopēju projektu aviācijas transporta jomā, tai skaitā uzsākot tiešos reisus starp Latviju un Ķīnu.

Šodien Ķīnas delegācija apmeklēja arī Satiksmes ministriju, lai pārrunātu pavasarī plānoto 16+1 Transporta ministru sanāksmi.

Pagājušā gada novembrī Ministru prezidente Laimdota Straujuma piedalījās 16+1 formāta valstu (Albānija, Bosnija un Hercegovina, Bulgārija, Čehija, Horvātija, Igaunija, Latvija, Lietuva, bijusī Dienvidslāvijas Republika Maķedonija, Melnkalne, Polija, Rumānija, Serbija, Slovākija, Slovēnija, Ungārija un Ķīna) vadītāju samitā Ķīnā, Sudžou, kurā Latvijai tika uzticēts rīkot Rīgā 16+1 valstu vadītāju samitu, transporta ministru sanāksmi un biznesa forumu, kā arī nodibināt loģistikas jomas koordinācijas sekretariātu.

Diplomātiskās attiecības starp Latvijas Republiku un Ķīnas Tautas Republiku tika nodibinātas 1991. gada 12. septembrī, tādēļ šis gads tiek aizvadīts Latvijas-Ķīnas 25. gadadienas zīmē, kas tika pieminēta arī šodienas sanāksmē Ārlietu ministrijā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā