“Aiz šiem vārtiem vaid zeme!”

26.01.2016. 15:00

27. janvārī pulksten 14.00 Starptautiskajā holokausta dienā Latvijas Kara muzejā notiks pazīstamo vēsturnieku Kārļa Kangera, Ulda Neiburga un Rudītes Vīksnes grāmatas "Aiz šiem vārtiem vaid zeme. Salaspils nometne 1941–1944" atvēršanas pasākums. Grāmatu ir izdevusi izdevniecība "Lauku Avīze" sadarbībā ar Salaspils novada pašvaldību un Latviešu Fondu. Objektīva akadēmiska pētījuma veikšanu, kā arī grāmatas izdošanas nepieciešamību, ir rosinājusi arī Ārlietu ministrija, lai varētu informēt un skaidrot Latvijas vēstures jautājumus pasaulē.

No Otrā pasaules kara beigām līdz pat mūsdienām par Salaspils nometni atklātībā pausti dažādi un pretrunīgi viedokļi. Tikai pēdējos gados top pētījumi, kas, pamatojoties uz objektīviem avotiem, skaidro Salaspils nometnes vēsturi. Starptautiski pazīstamo vēsturnieku Kārļa Kangera, Ulda Neiburga un Rudītes Vīksnes monogrāfija apraksta Salaspils nometnes izveidošanu, pārvaldi, ieslodzītos, kā arī tās likvidēšanu. Daudzveidīgais un apjomīgais vēstures avotu – dokumentu, atmiņu, kā arī fotomateriālu – klāsts ļauj katram iedziļināties tālaika notikumos.

vaks

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā