Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Eiropas Savienības Ārlietu padomes sanāksmē par kopējās tirdzniecības politikas jautājumiem

26.11.2015. 16:32

Piektdien, 27. novembrī, notiks Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksme par kopējās tirdzniecības politikas jautājumiem. Latvijas delegāciju sanāksmē vadīs ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Sanāksmē ES dalībvalstu tirdzniecības ministri apspriedīs ES tirdzniecības un ieguldījumu politiku, gatavošanos Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) 10. Ministru konferencei, tirdzniecības sarunām ar ASV, Āzijas valstīm un Dienvidu kopējā tirgus apvienības valstīm (MERCOSUR), kā arī pārrunās citas tirdzniecības politikas aktualitātes.

Plānots arī apstiprināt Padomes secinājumus par ES tirdzniecības un ieguldījumu politiku, kuri balstās uz EK paziņojumu par ES tirdzniecības un ieguldījumu stratēģiju.

Diskutējot par gatavošanos PTO 10. Ministru konferencei, kas notiks no 15. līdz 18. decembrim Nairobi, tiks apspriesta ES nostāja Dohas Attīstības raunda jautājumos, kā arī PTO Ministru konferences laikā panākamie rezultāti.

Eiropas Komisijas (EK) tirdzniecības komisāre Sesīlija Malmstrēma vērsīs ministru uzmanību ES–ASV Transatlantiskās tirdzniecības un ieguldījumu partnerības (TTIP) sarunu gaitai. Paredzēta viedokļu apmaiņa par tirdzniecības sarunām un ekonomisko attiecību padziļināšanu ar Āzijas valstīm un MERCOSUR.

Tāpat sanāksmē komisāre informēs ministrus par ES, Ukrainas un Krievijas trīspusējām konsultācijām par ES–Ukrainas Asociācijas nolīguma tirdzniecības aspektiem, ņemot vērā nolīguma tirdzniecības sadaļas provizorisku piemērošanu ar 2016. gada 1. janvāri. Tiks pārrunātas arī ES ekonomiskās attiecības ar Ķīnu un aktuālā situācija tērauda nozarē.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā