Latvijas un Polijas ārlietu ministri pārrunā ES migrācijas politiku

10.09.2015. 13:07

Varšavā 10. septembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Polijas ārlietu ministru Gžegožu Shetinu (Grzegorz Schetyna), lai pārrunātu valstu divpusējās attiecības, reģionālo sadarbību, Eiropas Savienības (ES) migrācijas politiku, kā arī abu valstu sadarbību stratēģiskās komunikācijas jomā.

Amatpersonas bija vienisprātis, ka ir nepieciešamas diskusijas par 9. septembrī Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Ž. K. Junkera pausto redzējumu ES migrācijas politikas jomā, jo gan Latvijas, gan Polijas sabiedrībā nav viennozīmīgas attieksmes pret EK piedāvātajām obligātajām migrācijas kvotām un to sadali.

„ES solidaritāte migrācijas politikā ir būtiska tās sastāvdaļa, taču patvēruma meklētāju pārdales pasākumi papildināmi ar ilgtspējīgiem risinājumiem migrācijas plūsmu pārvaldībai. Sagaidām, ka tiks aktīvi īstenoti EK piedāvātie priekšlikumi Eiropas Savienības ārējās drošības stiprināšanai un cīņai ar organizēto cilvēku tirdzniecību, kā arī efektīvai atpakaļnosūtīšanas politikai un bēgļu integrācijas pasākumu īstenošanai. EK piedāvātā mehāniskā skaitliskā migrantu uzņemšana Eiropas Savienībā neatrisina migrācijas pamatcēloņus, tāpēc jāturpina darbs, lai risinātu šo jautājumu”, uzsvēra E. Rinkēvičs. Ministri vienojās par turpmāku ciešu koordināciju ES migrācijas politikas jomā.

Amatpersonas apsprieda arī darāmo stratēģiskās komunikācijas jomā. E. Rinkēvičs vērsa uzmanību uz maijā Rīgā Austrumu partnerības mediju konferences secinājumos pausto, iezīmējot politiskos risinājumus, kas savukārt sekmēs demokrātiskas, neatkarīgas un dažādotas krievu valodas mediju vides pastāvēšanu - visupirms jau Austrumu partnerības valstīs, kā arī Krievijā.

E. Rinkēvičs informēja par darbu pie Mediju izcilības centra izveides Rīgā, lai celtu žurnālistikas kvalitāti un atbalstītu pētniecisko žurnālistiku. „Ir svarīgi, lai sabiedrība pati izvēlas savas ziņas, un ir kritiski domājoša. Tādēļ gan Eiropas Savienībā, gan Austrumu partnerības valstīs ir svarīgi turpināt attīstīt iedzīvotājos kritiskās domāšanas spējas un mediju lietotprasmes. Ceru, ka Mediju izcilības centrs Rīgā būs būtisks devums stratēģiskās komunikācijas nostiprināšanā gan Baltijas valstīs, gan Austrumu partnerības valstīs,” sacīja ārlietu ministrs.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā