Z.Kalniņa-Lukaševica: Eiropai jāstiprina spējas aizsargāties pret hibrīddraudiem

24.06.2015. 20:30

Šodien, 24. jūnijā Briselē, diskusijā ar Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem par gatavošanos  25. un 26. jūnija Eiropadomei Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica uzsvēra:  „Jaunie drošības izaicinājumi ir skaidri apliecinājuši, ka ES ir jāstiprina spējas pret hibrīddraudiem. Mēs sagaidām, ka arī Eiropadome uzsvērs nepieciešamību mobilizēt ES instrumentus, kas palīdzētu labāk pretoties šiem draudiem."  

Zanda Kalniņa-Lukaševica arī norādīja, ka Eiropadomes laikā paredzēts aicināt Augsto pārstāvi Federiku Mogerīni gada laikā sagatavot atjaunotu ES ārpolitikas un drošības politikas stratēģiju, kas ņems vērā izmaiņas drošības situācijā Eiropā un pasaulē.

Diskusijas laikā parlamentārā sekretāre atzinīgi novērtēja ES Augstās pārstāves ārpolitikas un drošības politikas jomā Federikas Mogerīni vadībā sagatavoto rīcības plānu par ES stratēģisko komunikāciju: „Šis ir svarīgs solis, lai stiprinātu ES spējas pretoties dezinformācijas kampaņām”.

Diskutējot par ekonomikas jautājumiem, parlamentārā sekretāre Z.Kalniņa-Lukaševica pateicās EP par konstruktīvo sadarbību, kas ļāva ātri panākt vienošanos par Eiropas stratēģisko investīciju fondu, kura mērķis ir nodrošināt izaugsmes ilgtspēju.

Parlamentārieši debatēs īpašu uzmanību pievērsa arī tādiem gaidāmajiem Eiropadomes darba kārtības jautājumiem kā ES migrācijas politika un ekonomiskā situācija Grieķijā. Z.Kalniņa-Lukaševica šajā sakarā atzīmēja, ka saskaņā ar starptautisko aizdevēju sākotnējo vērtējumu, jaunie Grieķijas valdības priekšlikumi ir pozitīvs solis pareizajā virzienā un šobrīd ir svarīgi nekavēties ar rīcību. Parlamentārā sekretāre arī uzsvēra, ka premjerministrs A. Cipras un starptautiskie aizdevēji strādā, lai trešdienas vakarā notiekošajā Eirogrupas sanāksmē būtu iespējams noslēgt darbu pie Grieķijas reformu plāna elementiem.

Eiropas Parlaments ik mēnesi papildus četru dienu plenārsēdēm Strasbūrā sanāk uz vienas dienas sēdi Briselē. Šī bija pēdējā reize, kad Latvijas prezidentūra piedalījās  EP plenārsēdē, pārstāvot ES Padomi. Jūlijā ES Padomes prezidentūras pienākumus no Latvijas pārņem Luksemburga.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā