Aktuālā informācija par situāciju Nepālā

29.04.2015. 11:57

Ārlietu ministrija turpina uzturēt kontaktus ar visiem Latvijas valstspiederīgajiem, kuri šobrīd atrodas Nepālā – saziņa notiek tieši vai ar paziņu un tuvinieku Latvijā starpniecību. Neviena no personām zemestrīcē nav cietusi.

Vairāki no Nepālā esošajiem Latvijas ceļotājiem jau ir atgriezušies vai ir ceļā uz Latviju. Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju šobrīd turpina uzturēties Nepālā un atgriezties Latvijā plāno kā sākotnēji iecerēts.  

Ņemot vērā medijos izskanējušo informāciju par 6 Latvijas valstspiederīgajiem , kuri šobrīd atrodas Namče bazārā (Namche Bazaar), Ārlietu ministrija pilnībā noraida pārmetumus par palīdzības atteikšanu. Saziņa notiek nepārtraukti un tiek meklēti risinājumi, tajā skaitā ar šīs grupas brauciena organizētāju no uzņēmuma virsotne.lv.  Šiem tūristiem no Latvijas, kā arī citu valstu tūristiem tiešas briesmas nedraud, viņi atrodas drošībā  un viņiem pieejams dzeramais ūdens, un pārtika. Nepālā, tajā skaitā ar starptautiskās sabiedrības atbalstu, šobrīd visas pūles un spēki tiek veltītas palīdzības sniegšanai ievainotajiem. No minētā rajona Nepālas valdība neplāno evakuēt cilvēkus, arī citas Eiropas valstis sākotnēji neplānoja evakuēt cilvēkus no Luklas vai Namče bazāra, jo no Luklas lidostas ir atjaunota avio satiksme ar Katmandu, un Nepālā ir vietas, kas zemestrīces laikā ir daudz vairāk cietušas.

Vienlaikus, pēc Latvijas vēstniecības Indijā iniciatīvas šodien, 29. aprīlī, Deli notika kārtējā ES dalībvalstu konsulāro amatpersonu sanāksme, lai  koordinētu atbalsta sniegšanu ES pilsoņiem Nepālā.  Latvijas un Polijas vēstniecības šodien lūgs Nepālai piešķirt gaisa transportu ES pilsoņu, tajā skaitā alpīnistu, nogādāšanai no Namče bazāra uz tuvāko lidostu Luklu. Tas varētu prasīt vairākas dienas, jo galvenā uzmanība šobrīd vērsta neatliekamās palīdzības sniegšanai ievainotajiem. Ārlietu ministrija aicina pret šo situāciju izturēties ar izpratni. Ja Latvijas ceļotāji vēlas ātrāk izceļot no Namče bazāra, transporta izmaksas jāsedz pašiem, izmantojot vietējos pakalpojumu sniedzējus. Ja nepieciešams, transporta  izdevumu segšanai  ir iespējams saņemt valstij atmaksājamus finanšu līdzekļus.

Saskaņā ar Latvijas vēstniecības Indijā rīcībā esošo informāciju, ko sniegušas Nepālas institūcijas, Namče bazārs  atrodas ne vairāk kā 2 dienu gājiena attālumā no Luklas lidostas, atkarībā no kāpēju fiziskās kondīcijas. Luklas lidostā var nākties gaidīt vairākas dienas, jo šī lidosta tiek uzskatīta par vienu no pasaules bīstamākajām lidostām straujo laika apstākļu maiņas dēļ. Arī normālos apstākļos lidosta ne vienmēr ir sasniedzama ar lidmašīnu, tomēr tur kursē gandrīz regulāra helikopteru satiksme.

Brīdinājums ceļotājiem

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā