Seminārā Ārlietu ministrijā diskutē par cilvēktirdzniecības novēršanas un apkarošanas jautājumiem

14.04.2015. 13:45

13. aprīlī Ārlietu ministrijā notika mācību seminārs par cilvēku tirdzniecības novēršanas un apkarošanas jautājumiem Latvijā rezidējošo ārvalstu diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību konsulārajām amatpersonām. Seminārs tika organizēts sadarbībā ar Iekšlietu ministriju un Baltijas jūras valstu padomes darba grupu cilvēku tirdzniecības apkarošanai.

Lektori dalījās praktiskā pieredzē cilvēku tirdzniecības gadījumu identificēšanā un palīdzības sniegšanā cilvēku tirdzniecībā cietušām personām. Īpaša uzmanība tika pievērsta tādām cilvēku tirdzniecības formām kā darba un seksuālā ekspluatācija, bērnu piespiedu ubagošana un iesaistīšana kriminālo noziegumu izdarīšanā.

Seminārā uzstājās pārstāvji no Baltijas jūras valstu padomes darba grupas, Iekšlietu ministrijas, Valsts policijas, Starptautiskās Migrācijas organizācijas Rīgas biroja, Norvēģijas policijas, biedrības „Patvērums „Drošā māja””, kā arī Latvijas konsulārā dienesta amatpersonas.

Dalībnieki tika aicināti piedalīties situāciju izspēlē, lai labāk izprastu dažādus cilvēku tirdzniecības gadījumus un palīdzības sniegšanas veidus.

Pirmais seminārs par cilvēku tirdzniecības problemātiku Latvijā rezidējošo ārvalstu diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību konsulārajām amatpersonām notika 2010. gadā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā