Latvijas vēstnieks Ilgvars Kļava akreditējas Bulgārijā

09.12.2014. 19:02

9. decembrī Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Ilgvars Kļava iesniedza akreditācijas vēstules Bulgārijas Republikas prezidentam Rosenam Plevnelijevam (Rosen Plevneliev). Vēstnieks un Bulgārijas prezidents pārrunāja abu valstu divpusējās attiecības, uzsverot, ka tās ir labas un konstruktīvas ar nākotnes izaugsmes potenciālu ekonomikā, kultūrā, kā arī tūrismā.

Vēstnieks informēja par Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē prioritātēm, kā arī uzsvēra iespējas aktivizēt Latvijas un Bulgārijas sadarbību. Vēstnieks informēja prezidentu R. Plevnelijevu par gaidāmo Austrumu partnerības samitu Rīgā 2015. gada pavasarī. Kā viens no prioritārajiem virzieniem tika iezīmēts arī Transatlantiskās tirdzniecības un investīciju partnerības līgums, kā arī tā tālāka virzība.

Akreditācijas vizītes laikā vēstnieks tikās ar Bulgārijas ārlietu ministra vietnieku Rumenu Aleksandrovu (Rumen Alexandrov).  Bulgārijas puse informēja par tai svarīgākajiem jautājumiem Latvijas prezidentūras laikā ES Padomē, īpašu uzmanību pievēršot energoresursu piegāžu drošībai.

Lai pārrunātu turpmākās sadarbības iespējas, vēstnieks I. Kļava tiekas arī ar Bulgārijas Tirdzniecības un rūpniecības palātas un Atlantijas kluba (Atlantic Club of Bulgaria) pārstāvjiem.

Vēstnieks I. Kļava rezidē Polijā, Varšavā.

Preses kontaktiem:

Preses un informācijas nodaļa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395 
Tālrunis: (371) 67016 272
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
 
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: