Latvija stingri nosoda deviņu ANO miera uzturētāju nogalināšanu Mali

03.10.2014. 23:23

Latvija stingri nosoda deviņu ANO miera uzturētāju barbarisko nogalināšanu 3. oktobrī Mali ziemeļrietumos netālu no Menakas pilsētas. Vainīgie šajā šausminošajā notikumā nedrīkst palikt nesodīti. Deviņi nogalinātie miera uzturētāji strādāja ANO Stabilizācijas misijā Mali. Šis ir nopietnākais uzbrukums misijas darbiniekiem kopš tās uzsākšanas brīža. Visi nogalinātie miera uzturētāji bija no Nigēras. Pagaidām neviens grupējums nav uzņēmies atbildību par šo uzbrukumu.

Latvija pauž satraukumu par notiekošo šajā Mali reģionā, kā arī aicina izbeigt vardarbību un visas domstarpības atrisināt visaptveroša politiskā dialoga ceļā. 2012. gada martā Mali notika valsts apvērsums. Kopš tā laika ar starptautiskās sabiedrības atbalstu ir izdevies stabilizēt politisko situāciju, tomēr drošības situācija, sevišķi Mali ziemeļu daļā, kurā atrodas liels skaits tuaregu nemiernieku, saglabājas saspringta.

Latvija piedalās Eiropas Savienības apmācību misijā Mali (EU Training Mission in Mali – EUTM Mali) kopš 2013. gada aprīļa. 2014. gada martā Latvija palielināja savu dalību misijā no 2 līdz 7 karavīriem. Latvijas karavīri ir integrēti kopējā Ziemeļvalstu-Baltijas valstu apmācību vienībā (Nordic Baltic Training Team), kas veic viena Mali Bruņoto spēku kājnieku rotas uguns atbalsta vada apmācību.