Latvijas vēstnieks Alberts Sarkanis akreditējās Bosnijā un Hercegovinā

22.07.2014. 14:59

21. jūlijā Sarajevā Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Alberts Sarkanis iesniedza akreditācijas rakstu Bosnijas un Hercegovinas prezidentūras priekšsēdētājam Bakiram Izetbegovičam (Bakir Izetbegović). Vēstnieka sarunā ar Bosnijas un Hercegovinas valsts vadītāju notika viedokļu apmaiņa par divpusējām attiecībām, kā arī iekšpolitisko situāciju valstī. B. Izetbegovičs izteica pateicību par atbalstu, ko Latvija kā Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts sniedz Bosnijai un Hercegovinai tās eiroatlantiskās integrācijas procesos. Sakarā ar pavasarī plūdu radīto katastrofu B. Izetbegovičs īpaši augstu novērtēja ES palīdzību, par ko lēmums tika pieņemts nesenajā Donoru konferencē Briselē, kā arī Latvijas tieši sniegto palīdzību šī gada maijā. Tika pausta interese veicināt divpusējos kontaktus visos līmeņos un sadarbības formās, kā arī uzsvērta nepieciešamība aktivizēt ekonomisko sadarbību, īpaši ieguldījumu jomā.

Vēstnieks informēja valsts vadītāju par gaidāmo Latvijas prezidentūru ES Padomē 2015. gada pirmajā pusgadā un plānotajiem pasākumiem šajā laikā Sarajevā.

Akreditācijas ietvaros A. Sarkanis tikās ar Bosnijas un Hercegovinas Ārlietu ministrijas Protokola vadītāju Mirsadu Bešiču (Mirsad Besić), iesniegdams akreditācijas vēstules kopijas. Sarunas laikā vēstnieku iepazīstināja ar Bosnijas un Hercegovinas politiskajām aktualitātēm un valsts attīstības perspektīvu ar ES atbalstu.

Vēstnieks A.Sarkanis pastāvīgi rezidē Čehijas galvaspilsētā Prāgā.