Vietnē Likumi.lv pieejama jaunā starptautisko līgumu datu bāze

01.07.2014. 15:59

No 1. jūlija vietnē Likumi.lv pieejama jaunā starptautisko līgumu datu bāze, kurā pakāpeniski tiks sistematizēti  Latvijai saistošie starptautiskie līgumi. Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs norādīja, ka šī projekta rezultātā ikvienam Latvijas sabiedrības loceklim un ārvalstniekiem būs iespējams daudz vieglāk orientēties Latvijas starptautiskajās saistībās, tās meklējot pēc tēmām, valstīm, starptautiskajām organizācijām vai citiem parametriem. „Latvija turpina kļūt digitāla,” izsakot pateicību par lielisko sadarbību Tieslietu ministrijai un oficiālajam izdevējam „Latvijas Vēstnesis”, uzsvēra Ārlietu ministrijas valsts sekretārs.

Nozīmīgākais jaunievedums – Latvijas starptautiskie līgumi kā atsevišķa datu bāze no 2014. gada 1. jūlija vairs netiks aktualizēta Ārlietu ministrijas mājaslapā, bet gan jaunā formā un kvalitātē būs pieejama Likumi.lv, nodrošinot iedzīvotājiem vienotu piekļuvi gan sistematizētiem Latvijas Republikas tiesību aktiem, gan starptautiskajiem līgumiem. Informācija par Latvijas Republikas uzņemtajām saistībām būs pieejama arī ārvalstniekiem, jo tie varēs izmantot jaunu iespēju - sadaļas „Starptautiskie līgumi” pamatskatu arī angļu valodā. Tāpat kā līdz šim būs pieejama arī Ārlietu ministrijas mājaslapā esošā datubāze ar līdz šā gada 30. jūnijam aktuālo informāciju.

Pēc 2014. gada 1. jūlija visi noslēgtie starptautiskie līgumi pakāpeniski tiek sistematizēti un būs pieejami valsts tiesību aktu vietnē Likumi.lv. Starptautisko līgumu uzskaiti vietnē Likumi.lv veic Ārlietu ministrija. Oficiālais izdevējs “Latvijas Vēstnesis” nodrošina nepieciešamo tehnisko platformu un sistematizēto līgumu pieejamību vietnē Likumi.lv. Saturs ir pieejams bez maksas.

Šobrīd sistematizēti jau vairāk nekā 600 starptautiskie līgumi. Datu apstrāde turpinās un saskaņā ar likumu to paredzēts pabeigt ne vēlāk kā līdz 2019. gada 30. jūnijam. Starptautisko līgumu datu bāze ir pieejama jaunā kvalitātē ar plašām dokumentu atlases iespējām. Iedzīvotāji vienuviet var lietot gan nacionālos tiesību aktus, gan starptautiskos līgumus. Ārlietu ministrijas, Tieslietu ministrijas un oficiālā izdevēja „Latvijas Vēstnesis” sadarbības projekta rezultātā tiek paaugstināta datu kvalitāte un to lietojamība - par starptautiskajiem līgumiem pieejama daudz detalizētāka informācija, plašākas meklēšanas, kā arī atlases iespējas.

Plašāka informācija par jauno starptautisko līgumu datu bāzi pieejama šeit.