Latvijas Ārlietu ministrijas politiskais direktors izsaka neizpratni par P. Grestes un kolēģu notiesājošo spriedumu

24.06.2014. 22:08

23. jūnijā Latvijas Ārlietu ministrijas  valsts sekretāra vietnieks - politiskais direktors Eduards Stiprais veica diplomātisko demaršu. E. Stiprais Ēģiptes vēstniekam Latvijā Vīlam Adelam Abdellazimam Nasram (Wael Adel Abdellazim Nasr), kas rezidē Stokholmā, izteica Latvijas patiesu vilšanos par Pēterim Grestem piespriesto sodu. Politiskais direktors izteica arī neizpratni par tiesas apsvērumiem, kas pilnībā ignorēja acīmredzamu jebkādu vainas pierādījumus trūkumu. Tika uzsvērts, ka notikušais rada aizdomas par tiesas politisko neatkarību un objektivitāti. Tas ir klajā pretrunā ar Ēģiptes varas iestāžu pārstāvju agrāk paustajiem viedokļiem, ka lieta tiks izskatīta objektīvi. Tika izteikta cerība, ka lietas izskatīšana apelācijas kārtībā notiks mazāk politizētā gaisotnē un novedīs pie visām iesaistītajām pusēm pieņemamā risinājumā.

Ēģiptes vēstnieks apstiprināja, ka izprot Latvijas bažas un noteikti, nodos ziņu Kairai. Ēģiptes puse lieliski saprotot, ka pats P. Greste esot godprātīgi veicis savus profesionālos pienākumus.

Politiskais direktors aicināja žurnālistu darbību vērtēt tiesiski objektīvi - tikai pēc P. Grestes darbības un atklātībā nonākušajiem materiāliem, kas skaidri liecina, ka viņš ir godprātīgi pildījis savus amata pienākumus – atspoguļojis faktus.

Ēģiptes vēstnieks izteica cerību uz apelācijas tiesas objektīvu iznākumu.