Latvijas vēstnieks Imants Lieģis akreditējas Horvātijā

13.06.2014. 21:57

13. jūnijā Latvijas vēstnieks Imants Lieģis iesniedza akreditācijas vēstules Horvātijas Republikas prezidentam Ivo Josipovičam (Ivo Josipovič).

Sarunā tika pārrunāta aktuālā drošības politikas situāciju pēc Krievijas darbībām un Krimas okupācijas. Horvātijas prezidents norādīja, ka Rietumi neesot varējuši paredzēt notikumu attīstību un pietiekami atbilstoši reaģēt uz situāciju. Vēstnieks izteica Latvijas bažas un informēja par pēdējā laika biežajiem Krievijas veiktajiem pārlidojumiem pie pašas Latvijas robežas. I. Josipovičs arī uzsvēra enerģētikas drošības nozīmi, kā arī norādīja, ka Horvātija uzskata, ka Melnkalne ir gatava, lai varētu saņemt ielūgumu iestāties NATO tuvākajā Velsas samitā.

Akreditācijas vizītes ietvaros I. Lieģis tikās arī ar Horvātijas pirmo premjerministra vietnieci, ārlietu un Eiropas lietu ministri Vesnu Pusiču (Vesna Pusič). Ministre atzīmēja, ka abu valstu attiecības ir izcilas, bet tās varētu padarīt vēl aktīvākas, kā arī norādīja uz enerģētikas drošības nozīmi Baltijas-Adrijas jūru koridorā. Vēstnieks savukārt izklāstīja plānotās Latvijas prezidentūras prioritātes un aktivitātes ES Padomē, īpaši atzīmējot Austrumu partnerības samitu Rīgā un fokusu uz Centrālāzijas reģionu.

Imants Lieģis ir Latvijas vēstnieks Ungārijā, Slovēnijā, Horvātijā un Melnkalnē. Vēstnieks rezidē Budapeštā.