Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs dodas darba vizītē uz Moldovu

28.10.2013. 11:01

29. un 30. oktobrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs plāno apmeklēt darba vizītē Kišiņevu, Moldovā.

Vizītes laikā ir paredzētas ārlietu ministra E.Rinkēviča tikšanās ar Moldovas prezidentu Nikolae Timofti (Nicolae Timofti), Moldovas parlamenta priekšsēdētāju Igoru Kormanu (Igor Corman), Moldovas premjerministru Juriju Ļanki (Iurie Leancă), vicepremjeri, ārlietu un Eiropas integrācijas lietu ministri Natāliju Germani (Natalia Gherman), kā arī Moldovas vicepremjeru reintegrācijas jautājumos Eiženu Karpovu (Eugen Carpov).

Tikšanās laikā ar Moldovas amatpersonām plānots apspriest abu valstu divpusējās attiecības, ES-Moldovas sadarbības jautājumus, Moldovas reformu progresu, kā arī Pārdņestras konflikta noregulējuma aktualitātes. Īpašu uzmanību sarunu laikā ar Moldovas pārstāvjiem ir paredzēts veltīt Austrumu partnerības samitam Viļņā, kā arī plāniem saistībā ar Austrumu partnerības samita Rīgā rīkošanu 2015. gada pirmajā pusē.

Moldova kopš 2005. gada ir viena no Latvijas prioritārajām attīstības sadarbības partnervalstīm. No 2005. līdz 2009. gadam tika īstenoti virkne projektu tādās jomās kā Moldovas eksportspējas veicināšana, Moldovas robežsardzes un kinologu dienesta modernizācija, tieslietu sistēmas reformas, vide, NVO un pašvaldību sadarbība.

Šobrīd Latvija ar līdzfinansējumu un ekspertīzi ir iesaistījusies Moldovas tieslietu sistēmas reformēšanā. Šis projekts tiek īstenots sadarbībā ar ASV starptautiskās attīstības aģentūru USAID. Tāpat ar Latvijas atbalstu veiksmīgi tiek realizēts projekts Moldovas Ziemeļu reģiona attīstības programmas pilnveidošanai, kas kalpo par paraugu citiem Moldovas reģioniem.

Eiropas Savienības attiecību veicināšana ar Austrumu partnerības valstīm, kurā ietilpst Armēnija, Azerbaidžāna, Baltkrievija, Gruzija, Moldova un Ukraina, ir izvirzīta kā viena no Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē 2015. gada pirmajā pusē prioritātēm ārlietu jautājumos.