Ungārijā akreditējas jaunais Latvijas vēstnieks Imants Lieģis

05.11.2012. 18:30

5.novembrī Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Ungārijā Imants Lieģis iesniedza akreditācijas vēstuli Ungārijas prezidentam Jānošam Āderam (János Áder).

Pēc akreditācijas notika saruna, kuras laikā tika apspriesti aktuālie divpusējo attiecību un Eiropas Savienības dienas kārtības jautājumi, īpaši akcentējot,  jautājumu par ES daudzgadu budžetu 2014. – 2020.gadam. Puses uzsvēra atbilstoša Kohēzijas politikas finansējuma nozīmīgumu, kas ir svarīgs instruments ES konkurētspējas un izaugsmes nodrošināšanai, kā arī jaunu darba vietu radīšanai. Vēstnieks I.Lieģis ES daudzgadu budžeta kontekstā arī uzsvēra taisnīgu pieeju tiešmaksājumu lauksaimniekiem nodrošināšanā ES. Sarunā Latvijas vēstnieks pateicās Ungārijas prezidentam par Ungārijas valdības lēmumu nodrošināt Baltijas gaisa telpas patrulēšanu 2015. gadā, kā arī pauda gandarījumu par  Ungārijas atbalstu Latvijas pievienošanās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (Organisation for Economic Co-operation and Development - OECD).

Akreditācijas ceremonijas noslēgumā, vēstnieks svinīgi nolika vainagu pie Ungārijas tūkstošgadei veltītā pieminekļa Varoņu laukumā (Hősök tere).


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Ungārijā

Tālrunis: (36) 1 310 72 62

Fakss: (36) 1 249 29 01

1124 Budapest, Vas Gereben utca 20, Hungary

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.