Edgars Rinkēvičs tiekas ar ANO ģenerālsekretāra vietnieku un Kanādas Ārlietu ministrijas parlamentāro sekretāru

30.09.2012. 11:53

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs sestdien, 29.septembrī, Ņujorkā tikās ar ANO ģenerālsekretāra vietnieku miera uzturēšanas operāciju jautājumos Ervi Ladsū (Herve Ladsous) un Kanādas Ārlietu ministrijas parlamentāro sekretāru Dīpaku Obreju (Deepak Obhrai).

ANO ģenerālsekretāra vietnieks informēja E.Rinkēviču par aktualitātēm ANO miera uzturēšanas operācijās. Latvijas ārlietu ministrs augsti novērtēja ANO centienus un līdzšinējo veikumu, nodrošinot mieru pasaules karstajos punktos saskaņā ar ANO mandātu. Ministrs aicināja ANO dalīties šajā vērtīgajā pieredzē un apmācīt Latvijas ekspertus. Puses pārrunāja situācijas attīstību Afganistānā un 2014.gada beigās plānoto starptautisko militāro spēku izvešanas ietekmi uz ANO paspārnē īstenotajām miera uzturēšanas operācijām.

Tiekoties ar Kanādas ārlietu ministra parlamentāro sekretāru, Edgars Rinkēvičs aicināja Kanādu atbalstīt Latvijas pieteikumu dalībai Ekonomiskās Sadarbības un Attīstības Organizācijā (OECD). „Latvija, veiksmīgi īstenojot pretkrīzes pasākumus un nodrošinot ievērojamu ekonomikas izaugsmi, ir pierādījusi savu gatavību ieņemt vietu šajā attīstīto valstu organizācijā”, pauda Latvijas ārlietu ministrs.

E.Rinkēvičs aicināja Kanādas investorus izmantot Latvijas piedāvātās iespējas. Ministrs uzsvēra Latvijas attīstīto tranzīta infrastruktūru un ostu potenciālu, kas varētu interesēt Kanādas biznesa pārstāvjus. Latvijas ārlietu ministrs izteica pateicību Kanādai par atbalstu NATO īstenotās Baltijas gaisa telpas patrulēšanas operācijas turpināšanā. E.Rinkēvičs augstu novērtēja Kanādas lomu transatlantisko attiecību stiprināšanā, kas būs viena no Latvijas prezidentūras ES 2015.gadā prioritātēm. Ārlietu ministrs uzsvēra nepieciešamību attīstīt politisko dialogu starp Latviju un Kanādu un aicināja nodot ielūgumu Kanādas ģenerālgubernatoram apmeklēt Latviju.

Svētdien ar dalību latviešu evaņģēliski luteriskās draudzes dievkalpojumā Ņujorkas Longailendas baznīcā un sekojošo tikšanos ar tautiešiem Edgars Rinkēvičs noslēdz vizīti Ņujorkā, kas bija veltīta dalībai ANO Ģenerālās Asamblejas 67.sesijas atklāšanai.