E.Rinkēvičs un I.Čaklais pārrunā Pilsonības likuma grozījumu gaitu

27.07.2012. 19:48

27.jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Saeimas Juridiskās komisijas Pilsonības likuma grozījumu apakškomisijas vadītāju Ingmāru Čaklo, lai pārrunātu  Pilsonības likuma grozījumu sagatavošanas gaitu.

Ministrs pozitīvi novērtēja I.Čaklā vadītās apakškomisijas darbu, paužot pilnīgu atbalstu diviem būtiskiem jautājumiem, par kuriem apakškomisija vienojusies: par atvieglotu Latvijas pilsonības iegūšanas kārtību nepilsoņu un bezvalstnieku jaundzimušajiem bērniem, un par Latvijas pilsonības saglabāšanu un dubultpilsonības iespējas nodrošināšanu ārvalstīs dzīvojošajiem latviešiem.

I.Čaklais pateicās E.Rinkēvičam par Ārlietu ministrijas un vēstniecību atbalstu likuma grozījumu izstrādes procesā un augstu novērtēja līdzšinējo ražīgo sadarbību. Ir plānots, ka apakškomisijas darbs pie pilsonības likuma grozījumiem tiks pabeigts tuvākajā laikā un tālāk nododos izskatīšanai Juridiskajai komisijai. Sarunas gaitā sīkāk tika pārrunāti dubultpilsonības jautājumi un to tiesiskais regulējums dažādās pasaules valstīs, kā arī starptautiskie standarti un prakse dažādos ar pilsonību saistītos jautājumos. Sarunu partneri vienojās uzturēt ciešu dialogu un sadarbību arī turpmākajā grozījumu izstrādes un apstiprināšanas procesā.