,,Vēstures stunda” Ārlietu ministrijā par Latvijas starptautiskās atzīšanas 90 gadi

28.02.2011. 13:30

Ārlietu ministrijā no 27.janvāra līdz 27.martam aplūkojamā izstāde „Latvijas starptautiskajai atzīšanai 90 gadi” un noskatāmais videomateriāls „Latvijas starptautiskajai atzīšanai 90 gadi” izraisījuši lielu skolēnu un vēstures skolotāju interesi.

Mēneša laikā ministrijas aicinājumam apskatīt izstādi, kas ir kā vēstures stunda ministrijas vēsturiskajā ēkā, atsaucās vairāk nekā 300 skolēnu un vēstures skolotāju. Ar izstādes ekspozīciju un dokumentālo videomateriālu skolēnus iepazīstināja Ārlietu ministrijas Politiskā arhīva vecākais referents Valdis Rūsiņš.

Skolēni piedalījās arī Ārlietu ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas organizētā ekskursijā, kuras laikā apskatīja Ārlietu ministrijas vēsturisko ēku un ministru portretu galeriju

No 27.janvāra līdz 28.februārim Ārlietu ministrijā viesojās Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, Gulbenes vidusskolas, Rīgas pilsētas 1.ģimnāzijas skolēni un vēstures skolotāji, kā arī un Rīgas pilsētas 2.ģimnāzijas četras 12.klašu grupas un Madrides Politehniskās universitātes studenti.

Izstādi apskatīt martā jau ir pieteikušies Raiskuma internātskolas, Rīgas Kultūru vidusskolas, Ventspils 3.vidusskolas, Jelgavas vakarskolas, Cēsu valsts ģimnāzijas, Vangažu vidusskolas, Rīgas 34.vidusskolas skolēni un skolotāji, LU Starptautiskās ekonomikas un komercdiplomātijas 1. un 3.kursa studenti, kā arī Ķekavas jauniešu klubs „Vairogs”.

Ārlietu ministrija turpina attīstīt sadarbību ar skolām, piedāvājot apmeklēt ministrijā rīkotās izstādes, organizējot ministrijas ēkas apskati un tikšanos ar diplomātiem. Izstāde „Latvijas starptautiskajai atzīšanai 90 gadi” būs apskatāma līdz šā gada  27.martam Ārlietu ministrijas foajē, iepriekš saskaņojot apmeklējuma laiku pa tālruni 67016447.