Ārlietu ministrija sadarbosies ar Latvijas reģionu bibliotēkām iedzīvotāju informēšanā ES jautājumos

12.02.2010. 18:48

12.februārī Ārlietu ministrijā viesojās 23 Latvijas reģionu bibliotēku vadītāji, kuru pārraudzībā atrodas Eiropas Savienības informācijas punkti (ESIP). Tikšanās laikā dalībnieki pārrunāja turpmāko sadarbību ar Ārlietu ministriju iedzīvotāju informēšanā par ES jautājumiem, kā arī tika iepazīstināti ar aktuāliem jautājumiem Eiropas Savienības dienaskārtībā.

Bibliotēku vadītājus no Alūksnes, Liepājas, Staiceles, Ludzas, Ventspils, Rīgas un citām Latvijas pilsētām uzrunāja Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Teikmanis. Tāpat direktori tika iepazīstināti ar Ārlietu ministrijas plāniem ES komunikācijas jomā, apmainījās viedokļiem par ESIP turpmāko darbību, kā arī tika informēti par ES aktualitātēm un apskatīja Ārlietu ministrijas ēku. Ārlietu ministrija turpmāk cieši sadarbosies ar reģionu bibliotēkām, gan nodrošinot koordinētu informācijas apriti ES komunikācijas jautājumos, gan rīkojot kopīgas tikšanās un seminārus. Reģionu bibliotēku direktori pauda gatavību turpināt Eiropas Savienības informācijas punktu darbību, uzskatot tos par būtisku bibliotēku darbības sastāvdaļu.

Programmas otrajā daļā direktori apmeklēja ES māju, kura laikā bibliotēku vadītāji apskatīja jaunatklātās zināšanu, sarunu un mākslas telpas, kā arī tikās ar Eiropas Parlamenta informācijas biroja vadītāju Māri Graudiņu, kurš iepazīstināja vadītājus ar aktualitātēm Eiropas Parlamentā un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā pārstāvi Janu Vekteri, kura informēja par Eiropas Komisijas komunikācijas plāniem 2010.gadam. Programmas noslēgumā direktori apmeklēja Eiropas Savienības informācijas bibliotēku ES mājas 2.stāvā, ko sākot ar 2010.gadu pārrauga Ārlietu ministrija.

Ar 2010.gada 1.janvāri Ārlietu ministrija ir pārņēmusi no Valsts kancelejas iedzīvotāju informēšanas par Eiropas Savienības jautājumiem koordinēšanas funkciju, tai skaitā arī 32 Eiropas Savienības informācijas punktu koordināciju visā Latvijā.